| GolopențaAdrian a întrebat:

Cum vi se pare serialul spaniol La Casa de Papel? Care sunt cele mai bune filme dar si seriale in alta limba decat engleza in opinia voastra?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foarte bun și o idee originală.
Și nu neapărat, deși spaniolii chiar fac filme bunicele

| GolopențaAdrian explică (pentru Adry05):

Da si El barco ar fi o idee de serial spaniol

| Sofer a răspuns:

Cu ocazia acestui serial care mi-a plăcut a început sa ma atragă serialele și filme spaniole.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sofer):

Da adevarul ca si limba seamana mult cu romana

| NotNamed a răspuns:

White lines (spaniola)
Black Spot (franceza)
The Wood (poloneza)
Pe astea le.am vazut si mi.au plăcut, toate 3 seriale. Filme is prea multe si nu imi amintesc, parca The Invisible Guest, The Paramedic, The Photographer Of Mauthausen, Getaway Plan, toate in spaniola si care imi vin in minte pe moment.

| DonEduardo a răspuns:

"Casa de Papel" mi s-a parut smecher si abia astept sezonul 5. Filme nu prea am vazut in alta limba, dar serialele ar fi asa: "Crimele din Hel", "Candice Renoir".

| Anuket a răspuns:

Mi-au fost date prea multe spoilere ca să mai urmăresc filmul acela, mai ales că-i serial și tema semăna cu a altor filme văzute.
Mi-au rămas dragi Àguila roja, Rani(2011) și filmele cu Louis Funès.

| ACTH a răspuns:

Un serial ridicat in slavi, care dupa sezonul II, a inceput sa devina penibil.

| Carolapet a răspuns:

Vis a vis

| xXxMargaritaruMortiixXx a răspuns:

Mie personal imi place las fierbinti :-) de casa paparudelor aia nu stiu :-(