| Distroionf90 a întrebat:

Da da iar ie cu opsesile mele de animeuri n-am ce-i face imi plac as doriu unu gen tokyo ghoul mersi si va rog daca puneti un anime nu il puneti doar sa fie puneti si putina descriere exemplu="xhvja"=super natural/super puteri/comedie ect. Ceva de genu
Mersi pentru comentarihappy

Răspuns Câştigător
| Rosalynne a răspuns:

Salut~
Da, da, iar eu cu romanele mele. rolling on the floor
Tokyo Ghoul-Etichete: actiune*, mister*, horror*, psychological*, supernatural*, seinen*

1. Ao no Exorcist
Episoade: 25 (+al doilea sezon: Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen cu 12 episoade)
Etichete: actiune*; demoni; fantezie; shounen; supranatural*
Oamenii si demonii sunt ca cele doua fete pe care le are o moneda, la fel si Assiah si Gehenna, lumile raselor respective. Singura cale de a calatori intre cele doua lumi este prin posedare, ca in povestile de groaza. Cu toate astea, Satana, regele Gehennei nu poate gasi o gazda potrivita pentru a poseda, ramanand astfel inchis in lumea lui. Intr-o incercare disperata de a cuceri Assiah, Satana isi trimite fiul in locul lui, sperand ca acesta sa devina o gazda potrivita pentru regele demon.
Ao no Exorcist urmareste povestea lui Rin Okumura, care pare a fi un adolescent obisnuit care pana nu face o tampenie nu se simte bine - asta pana cand este luat pe sus de demoni. Lumea lui este intoarsa cu susul in jos cand afla ca el este fiul Satanei si ca tatal lui doreste sa cucereasca Assiah impreuna. Nevrand sa ajute regele Gehennei, Rin decide sa inceapa antrenamentul pentru a deveni un exorcist ca sa poata lupta pentru a apara Assiah impreuna cu fratele lui, Yukio.

2. Boku Dake ga Inai Machi
Episoade: 12
Etichete: mister*, psychological*, seinen*, supernatural*
Cand o tragedie este pe cale sa se intample, Satoru Fujinuma calatoreste fara sa vrea in timp cu cateva minute inainte ca accidentul sa aiba loc. Detasatul artist manga de 29 de ani profita de acest puternic si totusi misterios fenomen, caruia ii spune "Revival", pentru a salva multe vieti.
Cu toate aceastea, cand este acuzat pe nedrept de uciderea unei persoane apropiate lui, Satoru este trimis inapoi in timp inca o data, dar de data asta in 1988, 18 ani in trecut. Curand, el realizeaza ca acea crima poate fi legata de rapirea si uciderea unei colege de clasa, misterioasa Kayo Hinazuki, care a avut loc cand era copil.
El are acum sansa de a face lucrurile cum trebuie.
Boku Dake ga Inai Machi spune povestea lui Satoru, care are misiunea de a descoperi ce s-a intamplat in 1988 cu adevarat si sa preintampine moartea colegei sale in timp ce trebuie sa-i protejeze pe cei la care tine in prezent.

3. Blood-C
Episoade: 12
Etichete: actiune*, horror*, school, supernatural*
Eleva linistita ziua, vanatoare de monstri noaptea; Saya Kisaragi traieste o viata dubla. Echipata cu sabia ceremoniala data de tatal ei pentru sarcini sacre, ea infrange orice monstru care indrazneste sa ii faca rau satului ei.
Insa realitatea Sayei(?) este pusa la incercare cand monstrii incep sa vorbeasca de un "pact incalcat" - un lucru despre care ea nu stie nimic. Atunci, din senin, apare un caine care o intreaba cui i-a promis sa protejeze satul si ce se va intampla daca incalca promisiunea. Torturata de viziuni inexplicabile si vazand cum lumea ei se destrama putin cate putin, o urmarim pe Saya cum incearca sa afle adevarul despre satul ei, un loc unde nimic nu e ceea ce pare a fi.

4. Parasyte
Episoade: 24
Etichete: actiune*, sci-fi, horror*, psychological*, drama, seinen*
Au aparut din senin: extraterestrii paraziti care au ajuns pe Pamant si care s-au infiltrat repede imprumutand creierele tintelor vulnerabile. Aceste fiinte lacome dobandesc controlul gazdei lor si sunt capabile de a se transforma intr-o varietate de forme pentru a se hrani din prada care nu suspecteaza nimic.
Shunichi Izumi cade victima unui astfel de parazit, dar acesta esueaza sa preia controlul creierului, sfarsind astfel in mana lui dreapta. Incapabil de a se reloca, parazitul, numit acum Migi, nu are de ales decat sa se bazeze pe Shinichi pentru a ramane in viata. Astfel, perechea este fortata sa coexiste cu greu si trebuie sa se apere de alti paraziti ostili care spera sa starpeasca aceasta noua amenintare.

Imi pare rau daca am greseli gramaticale sau daca ceva nu are sens!
Sper ca te-am ajutat~

1 răspuns:
| Super0Game a răspuns:

Da animeuri...nu prea am gasit dar stiu niste seriale frumoas:
-Neinfricata
-Kung Fu Panda (toate serialele)
-Shrek