| hfgj a întrebat:

stie cineva un anime de genu tokyo ghoul sau sao?

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Eu nu prea ma uit la genul asta dar poti sa iti dau cateva nume insa e posibil sa le fi vazut deja: incearca psycho pass are drama actiune sf politie problema e ca protagonistul apare doar in sezonul 1 dupa in sez 2 doar partenerul sau ce e femeie daca te consoleaza cu ceva sez 1 e mai mare decat 2 si ar trebui sa apara un film sau sezonul 3 dar a fost o serie buna. hellsing e cu sange mult si protagonist mascul eu nu l am vazut insa am vazut cateva scene iar luptele sunt misto rau+ sange mult. Atack on titan e brutal si cu mult sange dar presupun ca l ai vazut. Dead man wonderlang mi a placut mult insa e incomplet si cel mai probabil asa va ramane insa mai e manga daca vrei sa citesti dar anime-ul merita vazut mult sange actiune abatai drama injuraturi etc laughing eu l am vazut in engleza ai o perspectiva mai buna daca il vezi dublat. Bleach mai are actiune si putina drama insa nu prea mult sange si e o serie foarte lunga. black lagoon e foarte bun multa actiune sange injuraturi la greu si are protagonistul o fata deci... treaba ta dar pierzi multe daca nu te uiti la asta si elfen lied. Akame ga kill actiune multa+sange drama cred ca asta e cel mai bun pentru tine. seria fate are multe lupte drama putina comedie uneori si sange insa nu o baie de sange ca in alte anime nebune laughing iar grafica omg nu am vazut un anime care sa se poata compara cu el cred ca au un buget imens xD insa asta chiar iti recomand sa il vezi povestea e buna luptele sunt god like. Daca vrei sa il vezi sa imi spui ca trebuie sa iti explic cum sa te uiti la el. Mirai nikki sange drama actiune aici e cu dus si intors cam 80% din timp e protagonistul masculin alaturi de o fata nu iti spun prea multe sa nu iti stric experienta daca nu l ai vazut iar 20% din timp e singur daca nu mai putin. Code geass are drama actiune mecha putin sange personajul principal e op si mai are si comedie uneori a fost foarte bun intra in top 10 la mine in lista. Baccano are sange in unele ep in altele nu are putina drama multa comedie are si actiune chiestia e ca nu prea exista personaj principal o sa intelegi daca te uiti la el cam atat imi vine in cap in momentul asta big grin

4 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Daca vrei anime cu mult sange ca in tokyo ghoul incearca another, elfen lied (e printre preferatele mele insa daca decizi sa te apuci de el ar trebui sa stii ca versiunea animata e doar 1/2 din toata povestea daca vrei sa stii continuarea va trebui sa citesti manga insa chiar merita intra in top 10 la mine in lista) Daca vrei ceva gen sao incearca btooom!, acel world, danmachi familia myth cam atat imi vine in minte acum am ales doar ce am vazut eu si seamana cel mai mult cu cele 2 date de tine insa daca ar fi sa iti selectez cateva bazat pe gen as putea sa iti dau mai multe.

| hfgj explică (pentru Bobby711):

As vrea ceva cu un protagonist de sex masculin si sa fie ceva in genu cu sange, multe fight-uri, actiune si drama in general

| hfgj explică (pentru Bobby711):

Man laughing merci pentru romanul scris cred ca o sa incep sa ma uit la Akame ga kill chiar daca mi-a zis un prieten ca o s-a cam moara toti da nu e problema, si apoi o sa continui cu Deadman wonderland si as vrea sa ma uit si la Hellsing dar. vin acasa la 8pm si mda nu prea am mult timp pentru el. Si inca o daca multumesc foarte mult :3

| Bobby711 a răspuns (pentru hfgj):

Pai nu trebuie sa te uiti la toate imediat laughing)) eu vad cam 2 -3 episoade/zi din ce mi am propus dupa aceea inapoi la teme invatat si ce mai am de facut ma uit si eu cand am timp liber. apropo daca vrei sa mai vezi ceva si nu ai idee incearca sa pui intrebari pe un forum eu asa fac daca asta e compunere sa vezi cand intalnesti un obsedat dala care iti scrie 15 randuri numai cu titluri ce sa urmaresti laughing)) acum ca ma uit mai atent la ce am scris sus rolling on the floor) inteleg ce zici rolling on the floor) am degete rapide asa sunt eu vreau sa spun 2 randuri si ajung sa scriu 20 rolling on the floor)

| Bobby711 a răspuns (pentru hfgj):

Eu nu prea ma uit la genul asta dar poti sa iti dau cateva nume insa e posibil sa le fi vazut deja: incearca psycho pass are drama actiune sf politie problema e ca protagonistul apare doar in sezonul 1 dupa in sez 2 doar partenerul sau ce e femeie daca te consoleaza cu ceva sez 1 e mai mare decat 2 si ar trebui sa apara un film sau sezonul 3 dar a fost o serie buna. hellsing e cu sange mult si protagonist mascul eu nu l am vazut insa am vazut cateva scene iar luptele sunt misto rau+ sange mult. Atack on titan e brutal si cu mult sange dar presupun ca l ai vazut. Dead man wonderlang mi a placut mult insa e incomplet si cel mai probabil asa va ramane insa mai e manga daca vrei sa citesti dar anime-ul merita vazut mult sange actiune abatai drama injuraturi etc laughing eu l am vazut in engleza ai o perspectiva mai buna daca il vezi dublat. Bleach mai are actiune si putina drama insa nu prea mult sange si e o serie foarte lunga. black lagoon e foarte bun multa actiune sange injuraturi la greu si are protagonistul o fata deci... treaba ta dar pierzi multe daca nu te uiti la asta si elfen lied. Akame ga kill actiune multa+sange drama cred ca asta e cel mai bun pentru tine. seria fate are multe lupte drama putina comedie uneori si sange insa nu o baie de sange ca in alte anime nebune laughing iar grafica omg nu am vazut un anime care sa se poata compara cu el cred ca au un buget imens xD insa asta chiar iti recomand sa il vezi povestea e buna luptele sunt god like. Daca vrei sa il vezi sa imi spui ca trebuie sa iti explic cum sa te uiti la el. Mirai nikki sange drama actiune aici e cu dus si intors cam 80% din timp e protagonistul masculin alaturi de o fata nu iti spun prea multe sa nu iti stric experienta daca nu l ai vazut iar 20% din timp e singur daca nu mai putin. Code geass are drama actiune mecha putin sange personajul principal e op si mai are si comedie uneori a fost foarte bun intra in top 10 la mine in lista. Baccano are sange in unele ep in altele nu are putina drama multa comedie are si actiune chiestia e ca nu prea exista personaj principal o sa intelegi daca te uiti la el cam atat imi vine in cap in momentul asta big grin