| dedegirl a întrebat:

Da-timi si mie niste indei vreau sa scriu o carte cu foarte multa actiune

2 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Incearca ceva politist. Sa fie cat mai actual si poti umple cartea cu mister, urmariri, indicii date cititorului din primele capitole. Sa fie scrisa in asa fel incat cititorul sa vrea sa citeasca mai departe. Ia exemplu din cartile Agathei Christie

| Xlove64 a răspuns:

Scrie o carte gen horror...
De ex incearca sa faci despre niste copii care se muta cu parintii lor intr-o casa noua dintr`un oras ciudat
Acolo ei vor avea surpriza ca toti copii sun MORTI dar reinviati
Si cea mai tare faza
Can cei 2 copii se duc sa-i caute pe parintii lor in cimitir pe pietrele funerare vad numele a tuturor copiilor (prietenilor) din cartier
Si pune si u un final dala ceva de gen copii si-au salvat parintii si mortii au fost distrusi de catre lumina soarelui happy
Funda?