| Daria a întrebat:

Daca ati vazut filmul"Memoris of a Geisha", ce parere aveti despre el? Merita sa il vizionez? Spuneti-va parerea.Merci.happy

Răspuns Câştigător
| Cezar a răspuns:

Suberb filmul!
Am vazut ca intreba cineva despre cartea care ii sta la baza; se numeste "Memoriile unei geishe" si este (poate surprinzator pentru unii) scrisa de un barbat, in ciuda faptului ca perspectiva narativa este a unei femei, o geisha. Autorul este Artur Golden. Merita citita cartea. O recomand cu multa caldura celor carora le-a placut filmul in special pentru spiritul sau si nu numai realizare cinematografica ce atinge aproape limitele perfectiunii.

9 răspunsuri:
| 이벨 a răspuns:

Filmul e chiar superb, dar... ca de obicei, cartea bate filmul happy

| Carrie a răspuns:

Este un film frumos.Este vorba despre o geisha care asteapta de ani intregi iubirea unui singur barbat.Filmul e despre drumul fetei de a deveni o geisha.

| elena_3173 a răspuns:

Am vazut filmul acum ceva vreme si este foarte frumos si ti-l recomand.In film este vorba despre o fata care este supusa mai multor experiente pentru a ajunge o faimoasa gheisa. ''O gheisa este adevarata daca reuseste sa farmece un on cu o singura privire''-sper ca am spus corect. vizionare placuta!

| RagazzaDiPapa a răspuns:

Da... e foarte misto. De la mine are un 10 +.:X

| Unique_5973 a răspuns:

In 1929, Chiyo, o fetita de noua ani dintr-un sat japonez, este vanduta unei gheise din Kyoto, Hatsumono, care o supune unui tratament extrem de dur, geloasa pe frumusetea ei uimitoare.

Intr-un tarziu, Chiyo e salvata de marea rivala a lui Hatsumono, Mameha, care o ia sub aripa ei ocrotitoare. Chiyo devine astfel gheisa Sayuri, pregatita cu toate aptitudinile sociale si artistice de care e nevoie pentru a supravietui in societatea japoneza a secolului trecut.

Al Doilea Razboi Mondial ameninta insa atat Japonia, cat si viata lui Chiyo.
~E super filmul... l-am vazut si inca as vrea sa-l mai vad...~merita sa-l vezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. e super.multa suferinta dar e un film exceptional. e de nota 100000000000. 0000000000 :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita:
Te sfatuiesc sa citesti si Cartea.
E superba

| BlueEyes_8798 a răspuns:

Da, l`am vazut acum ceva timp
a fost pe protv
e bunicel, merita vazuthappy

| prettyliar a răspuns:

Este un film bun dar iti recomand daca ai posibilitatea sa citesti cartea intai