| ☁miss εïзutterfly☂ a întrebat:

Daca celelalte parti din seria twilight au aparut din 5 in 5 luni, de ce urmatoarea parte, breaking dawn, se lanseaza la cinema tocmai in noiembrie 2011? Dau fundita pentru cel mai bun raspunsbig grin

Răspuns Câştigător
| secret96 a răspuns:

Am auzit ca zori de zi este mult mai complexa ( si asa si este pentru ca am citit cartea ) si cica poate vor fi chiar 2 filme pentru ca actiunea este mult mai complexa.

6 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Pai iti zic eu de ce.
Fiecare film se lanseaza o data pe an.
Twilight 2008
New Moon 2009
Eclipse 2010
Breaking Dawn 2011
Si inca ceva. Din cate am auzit abia au inceput filmarile.Deci numai filmarile dureaza vreo 3-4 luni(cred).

| Daniela_3373 a răspuns:

Uite, te lamuresc eu de ce:filmul o sa aiba 2 parti. OK. Dar filmarile la prima parte o sa inceapa abia in octombrie anul acesta.La cat de complexa este cartea si avand atat de multa actiune in ea, presupun ca o sa le ia ceva timp sa filmeze.Right?thinking

| DaughterOfDarkness a răspuns:

Nu stiu exact cum e dar cred ca doarece acest film va fi mai deosebit decat celelalte si actorii au mai mult de muncit pentru el. Probabil rolurile sunt grele si trebuie sa stea mult sa le invete si sa invete sa le interpreteze. Apoi mai este si filmatul.

| Boniboon a răspuns:

Dar nu au aparut din 5 in 5 luni straight face. Partile apar din an in an. Amurg-2008
Luna noua-2009
Eclipsa-2010
Zori de zi-2011
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca actorii mai au pe parcurs si alte proiecte ...sti ca filmul breaking down se va imparti in doua?

| ☁miss εïзutterfly☂ explică:

Da, dar new moon s-a lansat in iarna, iar eclipsa in vara, de ce ar dura un an pana la breaking dawn?