| anonymus18 a întrebat:

Daca un film are audienta N-15 la cinema, am voie sa merg daca am sub 15 ani fara un adult?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| TechGuyTpu a răspuns:

Am mers la un film +18 si am 15 ani.Acuma depinde si persoana care primeste biletele

| Anna121 a răspuns:

In general nu. Depinde cum arati, daca arati matur e posibil sa nu-ti ceara buletinul.

| anonymus18 explică (pentru Anna121):

Nu e vorba de asta. Eu vreau sa merg cu niste prieteni si nu toti au 15 ani. Doar eu cu inca un baiat.

| anitza2000 a răspuns:

Nu este legal, dar in unele cazuri te lasa cei de la cinema.