| AvalohAlyn a întrebat:

Dati-mi va rog nume de carti si filme emotionante, care sa te impresioneze adanc.

7 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Invitatie la vals
Scrisoarea de dragoste
Nunta in cer

| valentingb a răspuns:

Hachiko, koizora, Bridge to Terabithia, Love Story, A walk to remember, Grave of the Fireflies, The ultimate gift și multe altele. La capitolul cărți nu prea mă pricep, nu am mai citit din plăcere de mulți ani, și nu mi-au plăcut niciodată cărțile greoaie.

| faramatania a răspuns:

Filme:Endless Love (2014),Now Is Good (2013),The Fault in Our Stars (2014),If I Stay (2014),Never Let Me Go (2010),A Walk To Remember (2002),The Last Song (2010),Waiting For Forever (2010),Breathe In (2013),The Vow (2012),Safe Haven (2013),White Bird In A Blizzard (2014),Sweet November (2001),Love In The Time Of Cholera (2007)
Cărți; Poți încerca și cărțile după care au fost făcute unele din filmele pe care ți le-am sugerat, și anume; Endless Love de Scott Spencer, Before I die de Jenny Dawnham, A walk to remember de Nicholas Sparks,The Fault in Our Stars de John Green, If I Stay de Gayle Forman, The Remains of the Day de Kazuo Ishiguro, The Vow: The True Events that Inspired the Movie de Kim Carpenter și Krickitt Carpenter, White Bird in a Blizzard: A Novel de Laura Kasischke, Love in the Time of Cholera de Gabriel García Márquez

| Doub a răspuns:

Quo Vadis(carte\film), Camasa lui Hristos(carte), Hachiko(film), A Walk to Remember(film).

| caterink a răspuns:

Film-Titanic

| BoitosLarisa a răspuns:

Memory keeper daughter( pastreaza amintirile)-film