| Daughter a întrebat:

De ce anumite filme nu merg pe Netflix in Romania?

Răspuns Câştigător
| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Drepturi de copyright, retele de distributie etc
Mai este ceva ce se cheama geo-lock, adica iti invart filmele o data pe luna in functie de zona in care locuiesti.
In plus, Netflix are un soft care iti arata doar recomandari pentru ce ai vazut deja. Asadar, pe parcurs vei vedea mai multe. Sau poti folosi functia de "search".

Mai poti folosi si Amazon Prime, HBO Go, Hulu (doar cu proxy pentru ca merge numai daca esti in State), Starz

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca au exclusivitate pe anumite tari unde sunt platite drepturile de autor