| SporeBox a întrebat:

De ce credeti ca CartoonNetwork-ul a luat-o asa rau "la vale"? Inainte difuza numai desene frumoase, si acum m-as uita la ele dar le-a schimbat cu desene urate. De exemplu "Teen Titans" nu stiu de ce l-a schimbat cu "Teen Titans Go". Prefer sa nu ma uit la televizor decat sa ma uit la ele si cred ca si unii dintre voi sunteti de parere cu mine.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nimic nu mai e cea fost. Nici Disney Channel nu ajunge la notorietatea FoxKids/Jetix.
Prezentul a dat uitarii productiile animate care meritau urmarite. Multe dintre ele contineau lectii de viata, te tineau aproape de micul ecran.
Acum vezi doar filme pentru copii dublate, care nu au savoarea unui desen animat.

| gabicoo a răspuns:

Prin anii 90 când a început televiziunea prin cablu pe CartoonNetwork se difuzau desenele animate clasice produse de Hanna - Barbera sau Disney : Scooby Doo, Tom si Jerry sau The Filntstones.
Unii au protestat spunând ca sunt foarte violente.
Astea care se difuzeaza acum oare cum sunt? Or fi pasnice si educative. Nu?
sad

| Endoryus a răspuns:

Se adapteaza la ce se cere in ziua de azi. Lumea se uita la porcarii ( copiii nu fac vreo exceptie ) atunci baga porcarii.