| anonim_4396 a întrebat:

De ce în unele filme/seriale personajele negative fumează?
Ce vrea să se demonstreze cu asta?
Un exemplu: Doña Barbara din telenovela cu același nume.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Posibil sa dea ideea de libertate si ca fac ce vor.

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai ramas axata pe telenovele. Nu toate personajele negative fumeaza, am vazut si eu telenovele cand eram mic si nu toate femeile alea arogante si rele fumau.
Probabil un personaj negativ fumeaza pentru a ii fi relevata in detaliu latura acea de a fi plin nu doar de rautate ci si de vicii : consuma alcool, se drogheaza, fumeaza etc

| sierra1 a răspuns:

"personajele negative fumează?"

da, dar doar când sunt drogate sau in stare de ebrietate (știi bancul ăla...)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca persoanele rele sunt si proaste, probabil blushing

| Werrich a răspuns:

In Las Fierbinti Firicel și Aspirina fumează, sunt oameni răi?

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

Nu vizionez Las Fierbinți.

| Simpatic a răspuns (pentru Werrich):

Ea a zis de ce personajele negative.
Pe de alta parte in Las Fierbinti, Firicel este bataus iar Aspirina femeie de moravuri usoare deci si ei au ceva din personajele negative in ei happy

| Werrich a răspuns (pentru Simpatic):

Și Nicu Rață fumează.

| Simpatic a răspuns (pentru Werrich):

Las fierbinti nu are personaje negative decat episodic (aia care vin si pleaca, gen unul care vine la ei in sat face smecherii le ia banii si dispare) in adevaratul sens al cuvantului, este un serial ce prezinta un loc utopic unde cei care sunt mereu prezenti sunt si personaje principale.: primaru, roby,nicu rata,aspirina,celentano,firicel, ardiles, geanina, giani etc astia sunt principali, episodici sunt : soacra lu celentano, mos peleus, a lu cotaiala, postasu, popa etc

| SingleForOne a răspuns:

Te sfatuiesc să cauți despre cum fumatul, alcoolul și drogurile afectează personalitatea și sănătatea, și vice versa. Sunt similarități, și sunt general valabile...

| Cristian226 a răspuns:

Dona Barbara din ce îmi amintesc era un personaj pozitiv. Ea se răzbuna pe bărbații care au violat-o.