| Salahadin73 a întrebat:

De ce multa lume considera "Drag me to hell' film horror?

9 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Este un film categoria B, are potential in poveste insa e slabut cred eu. Probabil cei care il considera film horror de asemnea le plac si Final Destination si Wrong Turn, catalogandu-le si pe acestea in aceasta categorie.

| ReusxD a răspuns:

Nici eu, nu îmi dau seama.

| LuMix a răspuns:

Doar copii considera ca e film horror

| L7w7n7d7 a răspuns:

Prin "multă lume" te referi la copii amatori care au văzut 5 filme la viaţa lor. Mulţi nu înţeleg conceptul ăsta de film horror. Au mintea prea îngustă, aşa că se rezumă doar la fantome şi chestii gen, care ţin la copii.

| Against a răspuns (pentru L7w7n7d7):

Sunt de parere ca de groaza sunt filmele care includ fantome, iar celelalte, cu zombie si tot felul de creaturi, cred ca sunt doar filme scarboase, si cu un grad mare de violenta. Asa ca, tin ca te contrazit ca chestiile cu fantome tin doar la copii. Sunt sigura ca mai mult te-a speriat Paranormal activity decat Wrong turn.

| L7w7n7d7 a răspuns (pentru Against):

Exact ce spuneam,ăştia care susţin părerea asta, nu înţeleg conceptul de film horror, care nu se rezumă la sperieturi şi chestii gen, ar trebui să vezi mult mai departe decât atât. Nu ăsta este rolul unui film horror, nu este acela de a speria vizionatorii, exact aşa gândeşte un copil.
Nu m-a speriat nici-un film horror şi nici n-o s-o facă vreodată.
De ce crezi că majoritatea filmelor horror sunt făcute pentru persoane peste 18 ani? Pentru că cam atunci eşti la o vârstă la care începi să înţelegi că un film horror nu se bazează pe sperieturi şi atât,începi să înţelege că un film horror bun nu este acela care te sperie mai tare, ci acela din care înveţi mai multe.

| Against a răspuns (pentru L7w7n7d7):

Da,pentru ca tu nu crezi in chestiile din anumite filme si asa e firea ta, dar nu toti sunt ca tine, si eu cred ca scopul filmelor horror sunt de a speria sau de a induce frica, la fel cum filmele romantice au rolul de a sensibiliza. Daca nu ar avea rolul de a speria, de ce regizorii creeaza fel si fel de monstri tot mai infricosatori?

| eye6eye a răspuns:

Fratilor acest film nu e horror, poate doar la uni li se pare horror dar mie nu. oricum e fain.Eu am un sfat pentru un film daca doriti sa va uitati, uitati-va la Constantine

| OliviaKat a răspuns:

Deoarece are cuvantul ''HELL'' in titlu! In plus are o baba urata in ea happy