| Braghis_Pavel_1997 a întrebat:

De ce nu mai apar carti/filme cu Harry Potter?

9 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Nu mai apar nici cărţi şi nici filme pentru că seria s-a terminat. "Harry Potter şi Talismanele Morţii" a fost ultima carte respectiv ultimul film din serie. Cartea urmatoare nu există şi nici nu va apărea pentru că, cu volumul 7, povestea s-a încheiat.

| M25M a răspuns:

Pentru ca s-a incheiat seria.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Harry_Potter

| Braghis_Pavel_1997 explică (pentru M25M):

Si nu o sa mai apara de loc Harry potter?

| LoveToHate a răspuns (pentru Braghis_Pavel_1997):

NU! S-a terminat.GATA!

| M25M a răspuns (pentru Braghis_Pavel_1997):

Din ce stiu eu nu.

| Braghis_Pavel_1997 explică (pentru M25M):

Ce nimeni nu stie daca va aparea si urmatoarea carte?
Si daca nu va aparea din ce cauza?

| M25M a răspuns (pentru Braghis_Pavel_1997):

Din ce stiu eu autoarea a incheiat seria, odata incheiata ar fi absurd sa o reiea, din moment ce a pus capat povestii.

| valentino52 a răspuns (pentru Braghis_Pavel_1997):

Autoarea a gandit seria de 7 romane adica i-a venit in minte ideea copilului vrajitor, scoala de magie, legatura cu Voldemort si chiar si cum se termina cartea. Apoi pornind a impartit ideea in 7 carti practic, povestea avansand incet incet spre finalul gandit de la bun inceput.
Alti autori procedeaza altfel : au o idee gandesc inceputul, sfarsitul si o scriu. Cartea are succes si acum trebuie sa vina cu o alta idee care sa inceapa la sfarsitul celeilalte carti. Asa s-au facut o multime de continuari mai ales la filme si au fost mult mai proaste ca originalul. Povestea lui Harry Potter s-a terminat clar pentru totdeauna desi eu mi-as dori ca autoarea sa continue sa scrie despre aceeasi lume fantastica dar cu alte personaje.

| NickiMary14 a răspuns:

Buna! Deoarece ultimul film din serie este Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2! Si presupun ca e si cartea! Sigur e si cartea! Funda, plz?