| anonim_4396 a întrebat:

Vor mai aparea filme cu Harry Potter? Sau sunt carti Harry Potter care nu au inca un film?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, au fost facute filme dupa toate cartile. Poate daca va mai apare o carte sa se faca si film.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Ultima carte scrisă a fost Harry Potter and the Deathly Hallows, care a fost transformată în două filme. Din câte am înţeles, JK Rowling nu plănuieşte să scrie alte cărţi, deci sunt slabe şanse să se facă alt film.

| iflirius a răspuns:

Nu, momentan seria s-a terminat și nu cred că ar mai avea loc și alta pentru că s-a zis cam tot, doar dacă ar vrea să facă o continuare a vieții copiilor personajelor principale dar e extrem de puțin peobabil. S-a făcut oricum film după fiecare carte.
Însă dacă ai citit ultima carte, se amintește ceva despre "poveștile bradului beedle„ sau ceva de genul (nu-mi amintesc). ei, autoarea a făcut o carte cu numele ăsta pe care o poți cumpăra. Nu se va face film după ea dar ține de Harry Potter.