| anonim_4396 a întrebat:

Deci, acum o luna am privit un film horror si mi-e frica cand ma duc la baie sa ma mai uit in oglinda, sa mai stau singura in camera, sa va zic de ce:
Filmul era ceva de genul : O fata intra in baie si se uita in oglinda, in fata ii apare o fantoma, care iasa din oglinda, fantoma o urmareste peste tot, etc.
Deci ziceti-mi cum sa nu-mi mai fie asa frica, stiu ca este fictiune si nu e adevarat dar, totusi, cred in existenta fantomelor si imi e foarte frica!

11 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Uita-te la :
A haunted house 1, 2
American Pie (seria)
21 and over
Si nu o sa iti mai fie frica laughing. Si nu te mai uita la filme horror daca te sperii asa tare. De curiozitate cum se numeste filmul? Vreau sa il vad si eu.

| anonim_4396 explică (pentru Sn4k3):

Nu mai stiu cum se numeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa mi s-a intamplat la 8 ani cand ma uitam la "Fenomene stranii" laughing.

Eu in locul tau m-as duce la baie si m-as holba in continuu in oglinda(oricum fac asta, dar nu strica in plus).

| Zaygon a răspuns (pentru anonim_4396):

E mai bine asa decat sa iti fie frica sa te duci la baie noaptea ca vin soarecii si iti mananca degetele de la picioare. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Zaygon):

rolling on the floor Sau altora sa le fie frica sa se uite in geam ca il vede pe bau bauu, te duci tu, te uiti, si in momentul ala un liliac se loveste de acel geam.
Vezi sperietura rolling on the floor si ploaie de injuraturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt asta e si scopul filmelor de groaza, sa va molipsiti de atacuri de panica mai devreme sau mai tarziu.Filmele horror care le gasiti atractive si va dau fiori pe sira spinarii, nu fac decat sa va inbolnaveasca.In cazul tau, nu te mai uita la filme horror si dupa un timp iti vei reveni.mai copii, filmele astea va afecteaza psihicul, mai devreme sau mai tarziu veti avea atacuri de panica si nu veti mai putea dormi linistiti noaptea.Cauta cum se manifesta atacurile de panica pe internet si vei vedea cat de nasol este.

| presus a răspuns:

Buna asta! Uita-te la un film de comedie, poate o sa razi toata ziua si seara, n-o sa-ti mai fie frica... laughing

| JoKeRuLwTF a răspuns:

Pai trebuie sa nu iti fie frica (asa am facut si eu) trebuie sa iti imaginezi ca tu o bati de o omori.Si ai grija la alte filme ok.

| cookie14 a răspuns:

Si eu aveam aceeasi frica dupa ce m am uitat la American Horror Storylaughing Pai m-am gandit ca daca e sa mor, mor si gatalaughing si intr-o zi am intrat in baie cu gandul sa mi inving teama si m-am holbat in oglinda asa vreo 5 minute si dupa aia de fiecare data cand imi era frica ma gandeam ca e cineva acolo sus care ma protejeaza si ca nu trebuie sa imi mai fie...

| HomeAlone2223 a răspuns:

Dacă crezi in fantome, trebuie să crezi şi în Iisus Hristos şi în Dumnezeu, iar dacă crezi în Iisus şi în Dumnezeu nu are de ce să-ţi fie teamă.

| Gh_Alin_2001 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la chestia asta.Eu am scapat de fricile astea de fantome si etc. printr-o metoda ciudata.Ma gandeam:daca e sa mor, mor asta e laughing si m-a ajutat laughing