| juniper a întrebat:

La intrebarea aceea cu sentimentul pe care tot il am, nu e in legatura cu fantomele. Acuma la intrebarea asta nu m-am referit la fantome, ci la persoanele normale, am sentimentul ca stiu cine ma priveste si cand ma uit il/o vad ca se uita la mine. De aceea as vrea sa stiu de unde este sentimentul asta? Dar chiar si cand sunt singura acasa am presimtirea ca ma urmareste cineva, dar nu vrea sa-mi faca rau sau este de la prea mult televizor si nici nu ma prea uit pe discovery, adica mai deloc, doar ca mi-e frica sa ies din camera si stau intr-un apartament cam mare. Ce se intampla cu mine? Cred ca e doar in imaginatia mea, ca nu are cum sa fie o fantoma ca doar stau la bloc.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Si eu am unele premonitii care se dovedesc a fi adevarate. Nu pot sa inteleg, probabil ca sunt mai deschis spre o intelegere mai profunda a planului astral. Nu e neaparat imaginatie, probabil e ceva adevar in ce spui, amplificat prin faptul ca nu iti explici motivul.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Aceste stari pot avea si o cauza medicala. Poate fi vorba de o lipsa de calciu si/sau de magneziu, lipsa care poate duce la manifestari puternice de anxietate. Incearca sa iti controlezi alimentatia si, desigur, sa iti mai repeti analizele medicale. Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Irina a răspuns:

Am citit o carte interesanta si spunea ca toata viata noastra avem un fel de inger care incearca sa ne indrume pe calea cea buna, acesta putand fi chiar si o persoana draga care a murit. ce mi s-a parut foarte interesant este ca mentiona faptul ca dupa ce murim vedem din nou tot ce am facut in timpul vietii, iar autorul explica acest fenomen prin faptul ca totul este "inregistrat/intiparit" cumva de catre acea entitate.

| Dianna a răspuns:

Stai calm ca si fantomele stiu sa mearga cu liftul si sa gaseasca apartamentul in care stailaughing.

| iuandfto a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel. Mama imi zice sa nu ma speri dar eu tot ma speri. Orcum mereu am presimtirea ca o sa-mi apara o fantoma in fata.

Răspuns utilizator avertizat
| crd7 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii e in imaginatia ta sa nu te uiti la emisiunea aia pe discovery sau la filme horror happy Cand eram mai mic si mie mi se parea asta asa ca nu e nicio tragedie. Si oricum fantome nu exista doar duhuri alea chiar sunt adevarate. Iti spun pe propria raspundere.