| Holocause a întrebat:

Despre ce este vorba in The Ring 2, spuneti cu cuvintele voastre!
Funda :*

2 răspunsuri:
| cryptobiologist a răspuns:

Ok.deci actrita din primul film(mama copilului acela) isi continua viata fara nici o gria pentru o perioada dar apoi iar a murit cineva si incepe sa investigheze. Oricum nu iti spun detaliile pentru c atunci nu mai are farmec doar ca de data asta o sa se termine cu totul cu Samara pentru ca Rachel (actrita principala) o sa intre cu ea in televizor si o sa o opreasca. Fundita?smug

| Maryanoo a răspuns:

Naomi Watts, actrita nominalizata la Oscar pentru 21 Grams isi reia rolul reporteritei de investigatii pe nume Rachel Keller in filmul Avertizarea 2, un episod nou al horror-ului lansat in 2002 - The Ring / Avertizarea.

Regizor este Hideo Nakata cel care a realizat Ringu - blockbuster-ul japonez care a stat la baza productiei americane Ring - Avertizarea.

Dupa sase luni de la evenimentele infricosatoare care au terorizat-o pe Rachel si pe fiul sau Aidan, cei doi isi parasesc casa din Seattle pentru a scapa de amintirile care-i bantuie - adica de Samara si de caseta blestemata care a lasat numai moarte in urma.

Cei doi se muta in Astoria, un mic orasel din Oregon, unde spera sa inceapa o viata noua lipsita de surprize neplacute.
Cu toate acestea la prima investigatie la care participa, Rachel observa o caseta neetichetata si alte semne care i se par familiare. Ea realizeaza ca razbunatoarea Samara este din nou aproape si pare si mai hotarata sa continue ciclul de teroare si crime inceput in urma cu mai multe luni, si care a fost prezentat in primul film.