| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna romantism si afectiune pentru o femeie?
Spuneti cu cuvintele voastre.

2 răspunsuri:
| dana85 a răspuns:

Romantismul e tot ce inseamna poezia sufletului, visarea de a te lasa abandonat in bratele si invaluirea dragostei, leaganul imbratisarii calde, al dorintelor fierbinti,cantecul de chemare, dor, asteptare,clipa fara timp, aripa ce deschide zborul spre infinit, o poveste fara sfarsit; iar afectiunea se transpune in fapte, te face sa te simti de neinlocuit, implinit, unic, special, prezenta vie, stapan al sufletului iubit.

| Bombonikk19 a răspuns:

Adica o cina la lumina lunii sau a lumanarilor un film romantic sa ii aduci flori all days etc dar trebuie sa faci c va din interior SUCCES