| Abcfunny a întrebat:

Ce este visul?(as dori sa-mi spuneti cu cuvintele voastre)

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Dupa parerea mea:
Visul este o stare in subconstient pe care ne`o cream noi.

nony
| nony a răspuns:

Imaginiatia care a luat-o razna happy

mira
| mira a răspuns:

O miscare haotica, necontrolata de constiinta a informatiilor, impresiilor, imaginilor stocate in creier.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Eu cred ca visul reprezinta in subconstient dorintele noastre dar si lucrurile de care ne temem.Deasemenea poate si transmite ceva.

| adyth a răspuns:

Visul reprezinta activitatea creierului din timpul noptii...in acel timp creierul transforma informatiile primite din timpul zilei precedente, in amintiri.
De aceea, de multe ori, elementele intalnite sau intamplarile petrecute din timpul zilei, apar si in vis, sub acelasi aspect, sau amestecate (multe vise nu'si au inteles laughing )

Si ar mai fi si alta explicatie, visurile apar si in urma unor ganduri care ne macina, dorinte, amintiri....traume...totul depinde de psihicul omului.
E mai grav de cel care nu viseaza deloc...

| julliano a răspuns:

Daca nu ne-am mai trezi din vis, am ramane acolo, in acea lume si am crede ca aceea e lumea noastra si nu am sti ca visam. Exact ca in Etajul XIII sau Matrix. happy

| Diva a răspuns:

Drogul care te tine in viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce te referi....visul este o...inventie de-a creerului, care el nu doarme si strange informatii pentru a creea visele ce pot afecta starea noastra. Sau un vis despre viitor, spre exemplu: daca doresti sa devii scriitoare se poate numi un vis ce va putea devenii realitate. Sper ca esti multumita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata din somn.