| daffyduckk a întrebat:

Doresc si eu o lista cu filme de groaza, dar care v-a speriat pe voi rau, nu orice film, vreau sa fie de groaza de groaza puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Paranormal activity(1-4)-(cu toate ca nu-i o crima daca va rezumati la primele doua)
REC(doar unu si doi)
El orfanto
Silent hill
The Messengers
The Tunnel
Blair witch project(doar prima parte)
The Others
The Exorcism of Emily Rose
Ju-on( The Grudge in varianta americana)
Ringu( originalul variantei americane The Ring)
The omen(originalul)
The Exorcist(originalul)
The Haunting in Connecticut
The Awakening
The Woman in black
Insidious
Devil
(Room) 1408
The Uninvited
Suspiria
The Shining
Nosferatu
The Strangers
Dead Birds
Tale of two sisters
Intruder
The Hills Have Eyes
The Strangers
The Ruins
(The)Last House on the Left
Grave encounters
The Innkeepers
The Unborn
The Ward
The Possesion
The Amytiville Horror
The Descent(doar prima parte)
I spit on your grave(asta este mai slasher deci sunt scene explicite)
V/H/S
30 Days of night
Identity
Sinister
I saw the devil
Ils
Haute Tension
Case 39
Dark Water
Session 9
Darkness Falls
Calvaire (slasher)
The Abandoned
28 weeks later( zombi)
28 months later(continuare 28 weeks later)
Dawn of the dead(zombi)
Eden Lake (thriller)
Amusement
Shutter(originalul asiatic 2004)
The Conjuring
P.S. Pentru cei care vor sari zicand ca au mai vazut aceasta lista la alti utilizatori, aceasta este lista mea (care intr-adevar mai este folosita si de altii) pe care o completez doar cu filmele pe care eu le consider demne de vizionat ale acestui gen. Deci nu vanez funde nu sunt disperat dupa funde, am destule, asadar nu "fur" lista nimanui. Fac aceasta precizare pentru a nu repeta acelasi lucru de mai multe ori

15 răspunsuri:
| Daemoon a răspuns:

1408, Shutter, Devil, Haunter, The Cabin In The Woods, Dark Skies.

| OnuOnulică a răspuns:

1) Let Me In si Let The Right One I
Anii ’80. Într-un orăşel acoperit de zăpadă din statul american Colorado, un puşti de zece ani are o mulţime de pătimit din cauza unor derbedei de la şcoală, care nu-i dau pace nicio clipă. Gândurile de răzbunare şi frustrarea neputincioasă a protagonistului îşi află leac în prietenia acestuia cu o vecină de aceeaşi vârstă, Abby, a cărei familie ridică sprâncene în cartier prin obiceiurile-i de-a dreptul bizare.

2) The Descent
a un an după un tragic accident, şase prietene se întâlnesc în munţii Apalaşi pentru excursia lor anuală de sport extrem, în acest an explorând o peşteră ascunsă adânc în munţi.
Mult în adâncul peşterii are loc un dezastru şi nu mai există cale de ieşire. Grupul se împarte, fiecare căutând o cale de acces către exterior. Dar mai există ceva ascuns sub pământ. Pe măsură ce fetele descoperă că acum sunt victime, ele sunt obligate să apeleze la cele mai primare instincte într-un adevărat război împotriva unui rău de neimaginat – un rău care atacă fără avertizare, iar şi iar.

3)The Unborn
The Unborn" este un thriller supranatural a carui eroina este tanara in varsta de 19 ani Casey Beldon, care lupta impotriva unui spirit malefic ce pune incet-incet stapanire pe trupul si pe mintea sa. Chinuita de cosmaruri ingrozitoare in timpul noptii si torturata de o fantoma in orele de nesomn, tanara trebuie sa ii ceara ajutorul specialistului in stiinte oculte Sendak, singurul care are puterea de a opri raul sa se produca si care o poate lamuri cu privire la existenta unor spirite nelinistite, care nu au fost primite in Rai si care sunt prinse in capcana intre doua lumi.

| lpavel a răspuns:

Iata 2 cu adevarat tari :
-The Possesion 2012
-The.Conjuring.2012
Vizionare placuta! happy

| daffyduckk explică (pentru lpavel):

The Conjuring e din 2013 si dap le-am vazut pe amandoua big grin

| lpavel a răspuns (pentru daffyduckk):

De unde am descarcat asa scria 2012! si daca le-ai vazut inseamna ca ai vazut toate filmele de groaza iesite pana in prezent, nu mai are rost sa pui asemenea intrebari ca vei primi liste cu filme vechi! as fi putut eu si inca multi de aici sa punem întrebarea asta dar devreme ce stim ca nu au mai iesit alte filme de genul, NU mai punem asemenea intrebari, tu probabil nu ai avut altceva mai bun de facut...

| daffyduckk explică (pentru lpavel):

Nu este adevarat, ai spus si tu doua filme si gata! asta nu inseamna ca-s singurele din intreaga lume de acest gen, da, am vazut destule filme de groaza, dar am descoperit acum, cu ajutorul celor care mi-au raspuns, si alte filme pe care nu le-am vazut, si crede-ma decat sa primesc raspuns de la o persoana ca tine mai bine faceam altceva, daca nu stii, nu vorbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

28 Days Later
King Kong
Scream

Sunt filmele care chiar m-au speriat si m-au tinut in suspans big grin Vizionare placuta si sarbatori fericite! happy

| Gabi19971983 a răspuns:

Pactul.(asta e bestial)
Apartamentul 13B
13 fantome
Wrong Turn (de la 1 la 5) si asta e bestial
Unborning (la fel)

Vizionare placuta!
Funda?

| daffyduckk explică (pentru Gabi19971983):

Le-am vazut puppy dog eyes mersi oricum

| Zerathull a răspuns:

Vezi Evil Dead sau The Conjuring.

| americanu00334567 a răspuns:

Diavolul din tine, exorcism1, 2,3 tarata in iad exorcismul lui emily rose(LOL) P.S: iti spun ca cel mai tare e diavolul din tine

| AnGamerHelper a răspuns:

Http://www.cinemagia.ro/stiri/2013-topul-filmelor-horror-24424/? FUNDA? m-am uitat la unele si mam cam... pe mine de frica.

| Skifer a răspuns:

The Grudge 1
The Grudge 2
The Grudge 3
The Unborn
The Exorcism of Emily Rose
Shutter
Drag me to hell
Dupa mine astea sunt cele mai periculoase happy
Bafta!

| daffyduckk explică (pentru Skifer):

Le-am vazut ^^

| Skifer a răspuns:

Pai atunci uite alta lista :
Paranormal activity 1
Paranormal activity 2
Paranormal activity 3
The Ring
The Descent
28 Days Later
The Others
Si astea le-ai vazut? laughing