| TraXe a întrebat:

E interzis sa te uiti la filme online atat normale cat si por.no atat timp cat nu le descarci in Germania?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand descarci sau te uiti in direct, tehnic nu este nici o diferenta in stream-ul transmis /preluat pe pc.
Doar daca ti se scaneaza continutul calculatorului isi pot da seama ce s-a intamplat.
Probleme poti avea eventual doar cu filme mai noi, cu copyright, daca le iei de pe site-uri pirate.

| TraXe explică (pentru Bula):

Pai nu vreau sa le iau, doar sa ma uit la ele pe browser...

| Bula a răspuns (pentru TraXe):

Tratatul international de libera circulatie al informatiei (semnat atat de Germania, cat si de Romania) iti da dreptul sa asculti /vizionezi orice transmisie neingadita de emitator sau transmitator.
Deci, daca poti vedea un film, esti indreptatit. Daca cineva vrea sa faca limitari, n-are decat sa-l faca pe site sau pe linia de transmitere.

Citeste si articolele depre drepturi si de aici:
http://www.legi-internet.ro/......ropei.html

| Tiger7777 a răspuns:

Nu e interzis. Cand ai nevoie de o la.ba e neaparat, stiu cum e frate

| TraXe explică (pentru Tiger7777):

Aia e boss, asta ma interesa daca ma uit la filme sa nu primesc amenda, mai bine o **** gratis decat 15 minute la puff cu 50 de euro

| Tiger7777 a răspuns (pentru TraXe):

Funda?

| RaduCiprian a răspuns:

Atat timp cat nu le descarci, totul este ok.