| Alëxąndŕą a întrebat:

Era un film cu o sirena care avea intr-o pestera multe comori si noaptea era om si ziua sirena si ea cica a renuntat sa fie sirena pentru-ca ea iubea un baiat cums e numeste DAU FUNDA (nu am vazut filmul dar m-i-a zis o prietena dar era mica si numai stie filmul)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este un film, este o poveste. Ulterior a fost facuta ecranizarea, de catre Walt Disney. Povestea se numeste Micuta Sirena (The Little Mermaid). http://www.youtube.com/watch?v=ZTYEH43PtLc

Apoi, mai tarziu a fost facut Aquamarine, o copie cumva nereusita a ecranizarii lui Disney.

2 răspunsuri:
| All3 a răspuns:

Aquamarine

| Andreea_8406 a răspuns:

'Aquamarine' acesta este?big grin