| Ostafe_Mihai_Si_Violeta_1984 a întrebat:

Era un film cu un orasel izolat, un oras linistit unde apare un barbat ciudat si misterios care stie cele mai ascunse secrete ale fiecarui locuitor avand loc multe decese stranii.Pe barbat il chema Liege tin minte.Stiti va rog cum se cheama filmul? De mult il caut sa il revad dar nu stiu cum se cheama.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Vezi și Storm of the Century (1999)
https://www.cinemagia.ro/filme/storm-of-the-century-trimisul-satanei-17120/
"Într-un mic orăşel aflat pe o insulă, apare un bărbat misterios, Linoge, care comite o serie de crime monstruoase. Şeriful local îl închide, insă prizonierul nu pare a fi în toate minţile, iar crimele continuă să se petreacă, parcă sub îndrumarea deţinutului. Furtuna Secolului izolează orăşelul, iar locuitorii trebuie să se descurce singuri. Cu toate acestea, Linoge nu pare să fie afectat de evenimentele din jur, demonstrându-le tuturor locuitorilor că le cunoaşte cele mai întunecate secrete. "Daţi-mi ceea ce vreau şi voi pleca" sunt cuvintele găsite la locul fiecărei crime. Înspăimântaţi, locuitorii îşi dau seama că Linoge este responsabil pentru tot ce se întâmplă şi se hotărăsc să afle care este motivul pentru care li se întâmplă totul. Între timp, cei 8 copii ai oraşului cad într-un somn ciudat, iar pactul cu Diavolul nu va întârzia să apară…"

| Ostafe_Mihai_Si_Violeta_1984 explică (pentru faramatania):

Da asta e mersi frumos

| faramatania a răspuns (pentru Ostafe_Mihai_Si_Violeta_1984):

Cu multă plăcere, mulțumesc și eu.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Needful Things /Suflete de vânzare (1993)
https://www.cinemagia.ro/filme/needful-things-suflete-de-vanzare-11565/