| Claudes a întrebat:

Era un film / documentar in care 2 studenti pun un set de 20 de intrebari la diferiti oameni din diferite culturi despre Dumnezeu si despre credinta. Cum se numeste acel documentar?

10 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi și The Story of God (2016)
http://www.imdb.com/title/tt5242220/
https://www.youtube.com/watch?v=7Dde2NC7HWk

Dar e un documentar cu Morgan Freeman, despre credință.

| Claudes explică (pentru floresdemayo):

E ceva asemanator, dar nu este acesta. Am s-o intreb pe doamna diriginta din nou cum se numeste si am sa revin cu un raspuns.

| floresdemayo a răspuns (pentru Claudes):

Dacă tot ți-a plăcut, atât de mult, dă-i un stick de memorie și roag-o din inimă, să ți-l înregistreze.

| Claudes explică (pentru floresdemayo):

A spus ca imi aduce filmul pe stick. Multumesc pentru documentarul cu Morgan Freeman!

| faramatania a răspuns:

Poate God's Not Dead (2014),dar nu-i documentar.Și există și God's Not Dead 2 (2016),posibil să te referi la acestea.

| Claudes explică (pentru faramatania):

Nu e acesta....Am vazut filmul la o ora de dirigentie si imi pare rau ca nu am intrebat atunci cum se numeste. Deci in acel film (sau documentar, ma rog) era un fel de interviu luat diferitor persoane din diferite religii (unei calugarite din Vietnam, unui preot din India, unui pastor din S.U.A etc) si ei dadeau raspusuri la diferite intrebari legate de divinitate. Zicea diriginta ca se numeste ''Conversatii cu Dumnezeu'', dar nu am gasit, dupa aia a zis ca e ''Revelations about God'', dar nici asa nu am gasit...Chiar imi doresc sa-l mai vizionez inca o data.

| faramatania a răspuns (pentru Claudes):

Cumva acesta? Conversations with God (2006)
http://www.cinemagia.ro/......zeu-22214/

| presus a răspuns:

The Story of God?