| Claudiu709 a întrebat:

Este vorba despre un film in care copii sunt recrutati de mici in armata, sunt antrenati foarte dur si cand ajung adulti nu au sentimente.S-a procedat asa si s-a format o armata.Dar a aparut o persoana care a creat o noua generatie de "soldati" cu genele modificare care sunt de 10 ori mai rapizi, mai puternici, mai inteligenti.
Un soldat din generatia noua a fost ales sa se bata cu 3 soldati din generatia veche.Cel din generatia nou castiga iar ceilalti mor exceptand unul care intra intr-un fel de coma.
Crezand ca este mort, capitanul il arunca intro nava care il duce pe o alta planeta unde sunt aruncate toate gunoaiele.Acolo isi revine din coma si descopera o comunitate de oameni pasnici. Dupa un timp vine generatia noua si investigheaza acea planeta si le-a fost ordonat sa ucida toate vietatile de pe planeta respectiva.Acel soldat reuseste sa omoare toti soldatii din generatia noua si protejeaza acei oameni.
Cum se numeste filmul?

1 răspuns:
| Diabolique a răspuns:

Să vedem, Paul... Am impresia că filmul se numește „Soldier" - Soldatul (1998) cu Kurt Russell.
http://youtu.be/AGuwzYN4qAc
Am dreptate? :))