| anonim_4396 a întrebat:

Sa spunem ca un mare regizor din Hollywood a venit in Bucuresti cu ocazia filmarii celui mai palpitant, fantastic si nemaipomenit film Sci-Fi al anului.Fiecare dintre noi va fi regizor pentru ceva timp si va posta maxim 3 posturi cu privire la continuarea povestii inceputa de mine:Lumea trece intr-o noua era care avea sa marcheze noi posibilitati pentru pamantenii de pretutindeni...Este anul 80 888 dupa Hristos. O nava neidentificata aterizeaza cu succes pe planeta Pamant cu trei finte extraterestre la bordul ei.Era o nava nemaivazuta pana atunci, a carei design intrecea cu mult imaginatia oamenilor.Totusi aparatele moderne si sofisticate ale armatei romane o depisteaza imediat si cat ai zice hop, 50 de masini, tancuri, roboti gigantici si multe alte masinarii de exterminare se indreapta spre locul in care aceasta se afla, in Bucuresti. Doi dintre extraterestrii sunt omorati de soldatii dotati cu mitraliere, iar al treilea reuseste cu gre sa se strecoare printre soldati si sa fuga lasand in urma lui un cristal ciudat.Generalul armatei romane de atunci, Gen.Van Gustav Mihailevici(mama era romanca, iar tatal german) ridica cristalul si in numai o clipa tot ce se afla in jurul sau la mai mult de jumatate de metru si pe o suprafata de pana la 50 de metri disparuse, lasandu-l singur intr-o zona pustie. Dintr- o data din cristal iesi o umbra ciudata care il transforma intr-un monstru ngru, cu ochi pe tot corpul si o singura gura gigantica cu colti. Apoi acesta, posedat de diamantul extraterestilor, se indrepta spre centrul Bucurestiului, unde actualul primar, Rascov Gulman(roman cu un nume ciudat) habar nu avea ca tara lui, la fel ca si intreaga planeta avea sa intre intr-un nou razboi mondial, care nu va fi numai intre oameni...
Continuarea o faceti voi.Fiecare va continua ideea celuilalt.Pe data de 1 decembrie se va realiza finalul!

1 răspuns:
| oannabomboana a răspuns:

Si este convins cu greu de cetateni sa salveze tara. Pentru ca el nu credea in asa ceva.(Rascov Gulman)