| thezbx a întrebat:

Filme in genul: ana karenina, north & south, emma, jane eyre, pride & prejudice, sense & sensibility, northern abbey, etc. dau funda

Răspuns Câştigător
| Pricked a răspuns:

Becoming Jane
War and Peace
The Duchess.

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Wuthering Heights (2009),Vanity Fair (2004),Dorian Gray (2009),The Duchess (2008),Original Sin (2001),Yanks (1979),Tess Of D’urbervilles (2008), Les Misérables (1998),Count Of Monte Cristo (2002), The Great Gatsby (2013), W.E. (2011)

| Cameliapantiru a răspuns:

Hey! Observ ca iti place sa vizionezi ecranizrile unor romane celebre(ca si mie de altfel). Iti recomand sa vizionezi si "Wuthering Heights"("La rascruce de vanturi"), "Gone with the Wind" ("Pe aripile vantului"), "Vanity Fair" ("Balciul desertaciunilor)", "The Thorne Bird"("Pasraea spin"), "Les Miserables"("Mizerabilii"), "Une Vie"("O viata"-ecranizarea romanului lui Guy de Mauipassant"), "The Count Of Monte-Cristo' ("Contele de Monte-Cristo"), "The Portrait of a Lady"("Portretul unei doamne"),"Romeo si Julieta", "Hamlet".