| rody5 a întrebat:

Filmele sau seriale preferate? de ce?

9 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

De mere verzi

| AnimeChu a răspuns:

Nu e un film/serial ci un anime, dar nu mă va opri să răspund.
Este vorba de Mawaru Penguindrum, o adevărată operă de artă din punctul meu de vedere. Este captivant de la primul episod, şi povestea, la început aparent simplă, se încâlceşte din ce în ce mai rău, până se ajunge la un amalgam de idei care te captivează. Ce mai este din nou surprinzător: Nu vei ghici în veci sfârşitul. Abia la jumătatea ultimului episod îţi este dezvăluită toată acţiunea şi de ce s-a ajuns unde s-a ajuns. Este pur şi simplu minunat.
Şi ca să zic şi un serial: Anatomia lui Grey. Pentru că ai mereu ceva de învăţat, este interesant, emoţionant uneori şi folositor la biologie.

| Pitzipoanca a răspuns:

The walking dead. Darryl e foarte bad-ass.
Pretty little liars. Fetele sunt (in mare parte) imbracate traznet.
Futurama. E genul meu de umor.
South Park. Idem Futurama.
Atat cu serialele.
Reqwiem for a dream. E exact genul de film care iti arata ce se poate intampla daca devii dependent de ceva.
Piratii din caraibe. Johnny Depp e EPIC.
300. Leonidas...

| Pitbull305 a răspuns:

Filmele de comedie pentru ca ma fac sa rad, ma relaseaza si ma elibereaza de stres si uit de probleme ex: little man, certificat de casatorie, Van Wilder Freshman etc.

| marycroitor a răspuns:

Secolul magnific(turcesc), pentru ca e istorie

| xxdrgn a răspuns:

Salut!
Favoritele mele sunt filmele si serialele coreene. Pentru a da si cateva denumiri: City Hunter, Playful Kiss, My Girlfriend Is A Gumiho, Heartstrings, Boys Over Flowers etc. Ar fi o gramada happy.
De ce? ~Deoarece sunt pur si simplu geniale! Actiunea este captivanta, actorii sunt mereu alesi foarte bine, sirul povestii te tine in suspans mai tot timpul si n-ai mai dori sa se termine episodul in veci. Sunt exact pe gustul meu! happy
Din pacate aceste filme/seriale nu sunt pe placul tuturor, multi le considera prostesti, nu se compara cu cele americane, sunt mult mai inocente, simple, dar dupa parerea mea, mult mai interesante.happy
Iti doresc o seara placuta! ^^

| Jodelle a răspuns:

Imi plac filmele psihologice pentru ca au substanta si te marcheaza (daca esti in stare sa te uiti cu atentie la el, sa observi fiecare detaliu ), sunt educative, iti ofera eperienta de viata, gen Mr Nobody (e o poveste superba, e imbarlgat si are final deschis... intr-o oare care masura). Seriale : Grey's Anatomy pentru ca imi place medicina, e educativ, actorii joaac foarte bine, foarte real, natural, Pretty Little Liars pentru ca ma tine in suspans, Supernatural pentru ca imi plac ciudateniile, Two And a Half Man pentru ca e amuaznt.
Oooh, alt film (psihologc, evident) frumos este Good Will Hunting.

| Jodelle a răspuns (pentru Jodelle):

Scuze pentru greseli, graba strica treaba laughing.

| Gigi-Laurentiu_Togoe_1967 a răspuns:

Filme de: actiune, dragoste, aventura, comedii si in general filme bune.