| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Caut un film foarte vechi dar nu ii stiu numele. Filmul l-am vazut prin anul 95-98 pe un tv alb negru. (probabil asa era filmul) Un om a fost trimis pe o nava in spatiu (sau pe luna) de cand era bebelus. Pe nava era un fel de robot-femeie mai batrana care nu vorbea si era intr-un scaun cu rotile (sau era pe roti ori senile, etc) care in loc de ochi avea niste ochelari ca niste obiective ca la camera foto programat si setat sa aive grija de el (il hranea, il spala, il culca, ba chiar stergea dupa ce folosea olita, etc. Baiatul a crescut si robotul se ocupa chiar de educatia lui, si faceau tote feul de activitati educative: desena, se juca cu mingea, etc. Mai tin minte ca lui ii erau prezentate niste imagini de pe pamant cu locuri, peisaje, etc. Devenind un tanar baiatul a vazut si observat Intr-una din poze (una cu oameni probabil) un chip de femeie probabil de care s-a indragostit. si a inceput sa isi puna intrebari. Stia ca in lumea asta era cineva ca el de sex opus care trebui sa ii fie pereche. Si vroia si incerca sa se intoarca pe pamanta parca pentru ca ca vroia sa fie printre oameni si sa isi intalneasca o iubita. Intre timp nu stiu cum robotul nu mai functioneaza, i se termina bateriile, iar nava are o defectiune si se prabuseste parca pe luna sau pe pamant si face o explozie. Asta imi amintesc. Cum se numeste? multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Il stiu dar n-am idee cum se numeste. Din cate stiu era romanesc si nu mi-a placut deloc big grin

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

BebelușulSpațial laughing) Bruce leee hoaaaa laughing) pac