| mady_7279 a întrebat:

Funda! vreau sa stiu cum se termina filmul harry potter sh camera secretelor.

1 răspuns:
| AlabalaAnonim a răspuns:

Pai gaseste intrarea in camera secretelor (fiind in baia fetelor), mergea deschisa doar daca vorbea in limba aia de sarpe, au intrat inauntru unde l-au gasit pe Tom Riddle si pe Ginny, tom spunand ca el isi extrage puterile din ea si ea va muri... Tom o chemat basilizkul(daca se scrie asa) sa-l omoare pe harry si pasarea phoenix a lu dumbledore a venit si a lasat palaria aia ce ii punea pe casi (in primul film), din palarie a aparut o sabie, Sabia griffyndor si il omoara pe basilisk cu sabia aia si distruge Jurnalul lui TOm Riddle cu dintele basiliskului (jurnalu pana la urma era un horcrux)