| Bia_6294 a întrebat:

Fundaa! As vrea sa stiu intreaga si ADEVARATA poveste ce s`a intamplat pe Titanic. povestea supravietuitoarei happy

Răspuns Câştigător
| Furculingură a răspuns:

Nu. Povestea Titanicului este adevarata, insa povestea supravietuitoarei din film este 100 % fictiune.
Atunci au murit 1517 oameni si au supravietuit 706.

2 răspunsuri:
| andreibubu2 a răspuns:

Pai titanicu sa scufundat din cauza ghetarilor si a scapat doar 2 omaneni cu barcile de salvare au ajuns in locul de unde a plecat titanic nimeni nu ia crezut dar dupa 7ani (ca titanicu nu sa mai intors)a fost publicata cartea

| claudiua a răspuns:

Da, poveste Titanicului e reala in totalitate, iar aia care povestea e singura supravietuitoare.

P.S Stiai ca Titanicul e primul vas care a trimis semnale SOS?