| tessa01 a întrebat:

Heeei:* buna, ce filme sau carti imi recomandati (ceva la care sa nu ma plictisesc)....multumesc

5 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Carti : Singur pe lume,La Medeleni,Juranalul unui pusti,Heidi fetita muntilor
Filme: Narnia, Piratii din Caraibe, Jurnalul unui pusti, The Unborn, Stapanul inelelor.happy

| ktlina a răspuns:

Buna! iti dau o lista cu carti si filme extraordinare o sa-ti plc f mult!
-The vampire diaris ( si carte si serial online pe net)
-nu plange sub clar de luna(carte)
-twilight(carte si film 5 volume 5 filme)
-meet joe blak(film cu brad pitt)
-ted(film super comedie mai e si in cinema)
-femeia in negru(carte si film)
sunt f tari sper ca te-am ajutat funda?:*

| Asami a răspuns:

Pai, carti... Depinde ce genuri preferi, dar mie mi-au placut: Zece negri mititei-Agatha Christie; Dracula-Bram Stocker; Crima din Orient Express- Agatha Christie; Singur pe lume- Hector Malot; Omul care rade- Victor Hugo; etc. Cat despre filme... Aici nu prea ma picep, dar iti pot sugera cateva seriale care imi plac si care se difuzeaza pe AXN: Stapanul Fiarelor, Merlin, Minti Criminale, Mesaje de Dincolo, Insula Harper(acum nu se mai dizuzeaza), si cred ca si Vaporul, desi inca nu l-am vazut, dar dupa reclama pare interesant. Sper ca te-am ajutathappy

| Huruse a răspuns:

Depinde ce te plictiseste.Eu sunt fascinat de cartile Agathei Christie si cand ma plictisesc citesc. Daca te fascineaza crima, eu iti recomand,,Zece negri mititei",,Moarte pe Nil",,Misterul din Caraibe ",,Nemesis",, Cum bate valul" si mai gasesti tu. Filme care mi s-au parut frumoase ar fi Puicuta cu cocosel, trilogia Stapanul inelelor, Destinatie finala 3, Paul si serialul NCIS ancheta militara.Depinde si de tine, de gusturile tale. Sper ca te-am ajutat!

| alexandra8787 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand cartile:Elevul Dima dintr'a saptea, Invitatia la vals(ambele de Mihail Drumes), Panza de paianjen, Iubiri paralele(ambele de Cella Serghi).Iar ca filmebig grinexter, Hachiko, Spartacus, Fantoma mea iubita si Dearty Dancing.Findita, te rog?