| goblinuldansatordincalcaie a întrebat:

Heeei TPU, mi-am amintit de un film pe care il vazusem in trecut care avea mai multe parti, cred ca era mai degraba un mini-serial, insa nu imi amintesc numele lui... Stiu doar ca era vorba de o fata pe nume Virginia care era crescuta de tatal ei si era adolescenta. Era ceva cu niste oglinzi si niste lumi, iar in una din lumi era o regina care o dorea moarta, iar pe urma se afla ca regina era mama fetei care a incercat sa o innece in cada de baie dar a esuat si a fugit, ajungand intr-o alta lume. stiu ca mai era si un lup sau varcolac care era indragostit de Virginia, in ultima parte lasand-o chiar gravida laughing))... Am cautat pe net si nu am gasit, am speranta ca cineva care vede mesajul stie despre ce film vorbesc.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

The 10th Kingdom (2000)
http://www.cinemarx.ro/filme/The-10th-Kingdom-The-10th-Kingdom-12131.html

| goblinuldansatordincalcaie explică (pentru floresdemayo):

Mersii muult, doamne ce bine ca l-am găsit: ))))

| CristAnn a răspuns (pentru goblinuldansatordincalcaie):

Cum se numea filmul pana la urma?

| goblinuldansatordincalcaie explică (pentru CristAnn):

Am premiat raspunsul in care cineva mi-a dat un link. E vorba de un film de prin anii 2000 care are 3 parti. Se numeste Al zecelea regat.

5 răspunsuri:
| MoonWolf a răspuns:

Cred ca te referi la Raising Hope.

Aici, Tatal(jimmy) are relatii sexuale cu o criminala in serie, care rezulta in fata Hope nu virginia, aici Virginia e mama lui Jimmy

| goblinuldansatordincalcaie explică (pentru MoonWolf):

Hmmm, nu cred ca era vorba de crimminali in serie, e gen fantasy pentru ca e ceva cu oglinzi si alte lumi, dar mersi.