| Ambasada a întrebat:

Hei! Am vazut si eu "Mr.Nobody" si nu l'am inteles ABSOLUT deloc straight face
Ma puteti ajuta putin cu mici idei?laughing)

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

Tot ce e real in povestea filmului e actiunea pana cand copilul trebuie sa aleaga intre mama sau tatal sau, acolo la gara. Mai departe el analizeaza posbilitatile : ce s`ar fi intamplat daca ar fi ramas cu mama, ce s`ar fi intamplat daca ar fi ramas cu tata. Totul este fictiv, batranul, psihologul, calatoria pe Marte, de fiecare data cand moare inecat, toate fetele cu care e el ( fac parte din imaginatia sa, atunci in gara ). Pentru ca el spune la inceput, ca inainte sa ne nastem cunoastem totul, pana cand vin nu stiu ce ingeri si ne binecuvanteaza, iar pe el acei ingeri l`au ratat si NU i`au oferit "filtrul" de deasupra buzelor, adica semnul uitarii. Asa putea el sa isi prevada viitorul. Actiunea adevarata a filmului se continua la sfarsit cand zice " in sahul traditional chinezesc se numeste mutarea suan, cand cea mai viabila mutare, este sa nu muti" si apoi il arata cum pleaca pe un drum laturalnic sinelor de tren. Sper ca ai inteles acum. Eu l-am vazut de vreo 7-8 ori si inca sunt fascinat, l`as putea vedea in fiecare saptamana.

1 răspuns:
| KirigayaKirito a răspuns:

In primult rand de aia ii facut, sa te doara capul de la el, sa stai cu gura deschisa si sa manci hartie laughing.Iti da o stare de ciudat, ca sa afli mai multe cauta pe google sau pe site-ul official si uitate la descriere sau la comentarii! Mie mi s-a parut FILM PENTRU MAXIM DURERE DE CAP :d, funda?big grin