| Claudettee a întrebat:

Ati vazut filmul Mr.Nobody? Ce ati inteles din el?

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

E un film în topul preferințelor mele și nu e acolo degeaba. Foarte mulți nu înțeleg filmul ăla și la fel de mulți nici n-ajung să îl vadă, dat fiind că este un film stufos, în care nu e vorba de împușcături, femei, mașini, vile și conturi.

Filmul are o acțiune aparte și personal, m-a trimis cu gândul la un alt film, numit Cloud Atlas.

Ți-l recomand, dacă nu ai reușit să îl vezi, dar ești interesată de el. Dacă vrei o altă recomandare, pentru că pe ăsta l-ai văzut, ți l-aș recomanda pe următorul:

The Sunset Limited - http://www.imdb.com/title/tt1510938/?ref_=sr_1

Și îți las link și către Cloud Atlas:
http://www.imdb.com/title/tt1371111/?ref_=sr_1

Sunt cu mult peste termenul de "educative". Ai grijă cum le treci prin filtrul personal. Te pot pune în dilemă într-un mod fascinant și îți pot ridica foarte multe întrebări.

În orice caz, vizionare plăcută :)

| Claudettee explică (pentru ceaiuldetei):

Multumesc frumos. Am vazut filmul si m-ar fi interesesat si parerea altor persoane care l-au vazut.

| ceaiuldetei a răspuns (pentru Claudettee):

Plăcerea a fost de partea mea. : )

3 răspunsuri:
| kteichd a răspuns:

Nu stiam de filmul asta.Mersi o sa ma uit sa vad si eu despre ce e vorba happy