| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am vazut un film indian, dar nu imi amintesc cum se numeste. Era vorba despre un baiat care are un accident, ramane cu probleme de memorie. Il interneaza la un spital de nebuni, sa se refaca. In acel loc, era tinut in lanturi. O fata merge la el, il ingrijeste ii da sa manance. Nu sunt sigura, dar cred ca era iubita lui. Stie cineva cum se numeste filmul?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

S-ar putea să confunzi un pic acțiunea. Băiatul se află în închisoare pe viață, într-o celulă subterană. Acesta, nu își pierde memoria, dar refuză orice comunicare, cu oricine, ani de zile. Până când o avocată tânără, îi află povestea și reușește, încet, încet, să-l facă să vorbească. Zilnic îl alinta cu o farfurioară cu mâncare, prăjituri...
Impresionant filmul...
E vorba de Iubire de legendă (Veer-Zaara), 2004
http://www.cinemarx.ro/filme/Veer-Zaara-O-iubire-de-legenda-96286.html