| 34asdfg76543jh a întrebat:

Hei! As vrea sa ma uit la o drama japoneza. Poate fi serial sau film, nu conteaza.Idei? ( ps.am vazut Koizora)

6 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Hana yori dango!

| AndreeaSakura a răspuns:

Sa vedem.
seriale cu elevi de liceu:Hanazakari no kimitachi e(la care vei rade mult),Hana Yori Dango(un serial superb din toate punctele de vedere),Sprout(este relaxant sa te uiti la el)
alte seriale sau filme ar mai fi:
-Kimi wa Petto (un serial cu o poveste unica, inedita, amuzanta+actori talentati)
-Saigo no Yakusoku (un film care cel putin pe mine m-a tinut ca pe jar pentru ca e palpitant si interesant)
-Zettai Kareshi (o alta poveste unica)
-Nodame Cantabile (dragoste, comedie si mai ales muzica)
-Yamada Tarou Monogatari (e o poveste tot cu elevi de liceu, e unul din
cele mai bune seriale pe care le-am vazut)
-W no Higeki (drama si mistere -e un serial super bun)
-14 sai-no haha (adica Mama la 14 ani-e o poveste interesanta, emotionanta, am plans de multe ori-merita vazuta)
-Ryusei no Kizuna (o poveste despre doi frati si o sora ai caror parinti au fost ucisi cand ei erau mici si au hotarat ca atunci cand vor fi mari sa caute ucigasul si sa se razbune-actorii sunt foarte buni)
-Nazotoki wa Dinner no Ato de (mister dar si comedie)
-Liar Game (un serial foarte interesant care te va tine in suspans)
Acestea sunt doar cateva din multimea de seriale japoneze.Eu ti-am facut doar niste recomandari si nu ti-am dat prea multe detalii despre povestea in sine pentru ca vreau sa te las sa le descoperi. Daca te-ai decis sa vizionezi seriale japoneze, te avertizez:e ca o boala, nu mai poti scapa de ea.Serialele si filmele japoneze, dupa parerea mea, sunt extraordinare, unice si merita vazute.
Vizionare placuta!

| 34asdfg76543jh explică (pentru AndreeaSakura):

Stiu ce e ca o boalalaughing)am inceput cu dramele coreene :Xam vazut marea majoritate din cele faine, faine si acum vreau sa incep si cu cele japoneze...

| AndreeaSakura a răspuns (pentru 34asdfg76543jh):

Boys Before Flowers (sau Baieti de bani gata -cum spuneau cei de la Euforia) este facut dupa serialul japonez Hana Yori Dango
si mai sunt cateva tot asa inspirate dupa povesti japoneze
in schimb, serialul japonez Ikemen desu ne este facut dupa serialul coreean You're Beautiful

| Dorinelaaa a răspuns:

Memoriile unei gheise

| cunicultura a răspuns:

Aftershock....este chinezesc dar e genial iti garantez!