| SophieLoVeKorea a întrebat:

Hei! Daca va uitati la Regele Qian de pe TVR 2 imi puteti spune cum vi s-a parut primul episod? Eu una nu am inteles nimic din elstraight face. E prea sec sau cum se spune mai nou e chinezarielaughing. Dar totusi as vrea parerea voastra daca merita vazut in continuare sau nu. Dar daca va uitati la Concubina Regelui ala cum vi se pare? Pe mine una ma impresioneaza povestea si chiar imi place enorm(dar niciun serial coreean nu va intrece DaMo din punctul meu de vedere). Oricum parerile voastre conteaza.Am pus aceste intrebari ca sa vad si eu cati apreciaza frumusetile de seriale asiatice. Dau funda si vot(ca da nu spun asta nu mai raspunde nimenibig grin)

Răspuns Câştigător
| analoveskorea a răspuns:

Nici eu nu am inteles mai nimic din chinezaria aia,am vazut inceputul,putin din mijloc si sfarsitul primului episod,din cate mi-a povestit o prietena careia i-a placut e vorba despre un negustor de sare,de care sunt indragostite doua femei si probabil ca respectivul va deveni rege,povestea aduce putintel cu cea din Jumong dar nu se compara cu serialele coreene,nimic nu poate intrece serialele coreene,asta e clar,Dong Yi in schimb e un serial superb, deja il ador:X chiar daca a ajuns abia la ep 10, ma rog dupa impartirea facuta de astia de la tvr ep 19-20, astept cu nerabdare si episodul de azi...