| DianaIsHere123 a întrebat:

Hei lume! happy Ceva filme dragute? [ drama, comedie-romantica, comedie, romantic ].

16 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

I Give It A Year
This Means War
Hit & Run
The First Time
Safe Haven
Wicker Park
Waiting For Forever
Now Is Good
Sweet November
Never Let Me Go
Upside Down
Rock Of Ages
Pitch Perfect
The Last Keepers
Gambit
Identity Thief

| Grimmjow69 a răspuns:

Crazy Stupid Love(2011),Gone with the Wind (1939),The Curious Case of Benjamin Button (2008),Shakespeare in Love (1998),The Notebook (2004),Amour (2012),The Words (2012),The Artist (2011),Upside Down (2012),Love Is All You Need (2012),En kongelig affære (2012),Ruby Sparks (2012),Hope Springs (2012),The English Patient (1996),Salmon Fishing in the Yemen (2011),The Reader (2008),Titanic (1997),Midnight in Paris (2011),Atonement (2007),Brokeback Mountain (2005),La Vita e bella (1997),Leaving Las Vegas (1995),The Graduate (1967),The Vow (2012),Loverboy (2011),Cold Mountain (2003),Annie Hall (1977),Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004),Mr. Nobody (2009),Mr. & Mrs. Smith (2005),This Means War (2012),Julie & Julia (2009),Vicky Cristina Barcelona (2008),One Day (2011),Pride & Prejudice (2005),Buna! Ce faci? (2010),Monster's Ball (2001),Love Story (1970),Poulet aux prunes (2011),Love and Other Drugs (2010),The Ugly Truth (2009),The Lost Valentine (2011),Valentine's Day (2010),The Piano (1993),Little Children (2006),Friends with Benefits (2011),The Goodbye Girl (1977),Boys Don't Cry (1999),Guess Who's Coming to Dinner (1967),It Happened One Night (1934),Gegen die Wand (2004).

Mai multe exemple pe: http://www.cinemagia.ro/

Vreau sa mentionez ca lista de mai sus este creata de mine.Probabil o sa existe persoane care o sa dea copy-paste, deci va rog fara jigniri!

Vizionare Placuta!

| AlleSss a răspuns:

Bună.
Am văzut două filme astăzi, şi pot spune că au fost alegeri foarte bune făcute din partea meahee hee
Letters to Juliet ( e singurul film la care am plâns thinking ), So Undercover.

Şi. mai sunt frumoase şi :
-17 Again
-L.O.L
-The Last Song
-A walk to remember
-Remember me
- A cindrella story
- tres metros sobre en cielo
-One Day
- The Lucky one

Vizionare plăcută şi o seară frumoasă!

| DianaIsHere123 explică (pentru AlleSss):

laughing Le-am vazut pe toate. Sunt o MARE devoratoare de filmewinking laughing

| AlleSss a răspuns (pentru DianaIsHere123):

Atunci.
- Charlie st. Cloud
- Vampires Suck
-Aquamarine

| DianaIsHere123 explică (pentru AlleSss):

N-am vazut Vampire Suck. Pe celelalte le-am vazut laughing Multumesc mult pentru recomandari tongue happy

| AlleSss a răspuns (pentru DianaIsHere123):

hee hee Mă bucur că te-am putut ajuta, măcar cu un film acolo thinking laughing
Mai e şi Sweet November. happy

| DianaIsHere123 explică (pentru AlleSss):

Hmh. P-ala nu cred ca l-am vazut. M-am uitat la Vampires Suck pana acum. Ma doare burta de la atata ras. laughing

| Andreutza098 a răspuns:

Bunawinking
1. Titanic
2.Pacatoasa(comedie)
3.Supernatural(e un serial, te vei indragosti de acest serial daca-l vei viziona)
Pa...

| DianaIsHere123 explică (pentru Andreutza098):

Am vazut Titanic, si Supernatural. Mi-au placutwinking
"Pa..." laughing)
P.S : Am vazut c-ai raspuns la intrebarea lui var-mea. Multumesc frumos ca ii ti partea, ca altfel azi nu as fi scapat de ea laughing)

| Andreutza098 a răspuns (pentru DianaIsHere123):

Care intrebare?!

| DianaIsHere123 explică (pentru Andreutza098):

Aia cu "Ce credeti despre copiii care au o relatie de pe la 10-11 ani". Parca asa era. Uneori, var-mea mai pune intrebari de pe contul meu.

| Andreutza098 a răspuns (pentru DianaIsHere123):

MmmhappyMa bucur
O zi buna:*
P.S. -Rau ca deja se terminacrying

| Missdaydreaming a răspuns:

Lovit de fulger, i hate valentine's day...

| username97 a răspuns:

Păi ştiu o groază de filme, vizionez tot timpul câte ceva, mai ales comedii romantice.
Uite o listă cu cele mai bune:
1.A walk to remember, dramă romantică foarte, foarte bună.
2. Titanic, cu siguranţă l-ai văzut.
3.A day after tomorrow, dramă în mare parte, foarte fain filmul chiar dacă e vorba de un fel de sfârşit al lumii.
3. 2012, ai auzit cu siguranţă de el, tot dramă, tot dezastre, dar foarte bun şi cu final fericit.
4.The vow, comedie romantică şi puţină dramă, e super.
5. What a Girl Wants, amuzant, foarte amuzant.
6. Just Married, nu e foarte bun, dar merită văzut.
7. What to Expect When You're Expecting, o comedie despre gravide şi tătici în devenire.
8. What Happens in Vegas, o comedie romantică amuzantă.
9.Life as We Know It, nu-l mai ţin minte foarte bine, dar ştiu că am râs foarte mult când l-am văzut.
10. Letters to Juliet, romantism cu accent britanic.
11. Love Actually, e despre dragoste şi Crăciun şi e unul dintre favoritele mele.
12.Killers, o nebunie din care nu am înţeles mai nimic.
13.It's a Boy Girl Thing, aseară l-am văzut, e foarte amuzant.
14. When in Rome, romantic, foarte romantic...
15.The Proposal, destul de bun.
16.A Lot Like Love, din nou foarte mult romantism.
17.One for the Money, e atât comedie cât si acţiune.
18.Definitely, Maybe, unul dintre preferatele mele...
19.New Year's Eve, mulţi actori cunoscuţi, multe poveşti de dragoste.
Şi acum câteva pe care urmează să le vizionez:
1. About time
2.The notebook
3.Dear John
4.Nothing hill
Vizionare plăcută!
P.S. Îţi recomand serialele coreene, sunt foarte frumoase, seamănă puţin cu comediile romantice, însă poveştile sunt diferite, se pune accent mare pe sentimente. Dacă eşti interesată îţi voi da şi alte detalii.

| DianaIsHere123 explică (pentru username97):

Life As We Know It este foarte frumos, cu Katherine Heigl. The Notebook si Dear John le-am vazut si eu, si te asigur ca merita sa te uiti la ele!
P.S : Multumesc pentru filmele recomandate, chiar daca am vazut multe dintre ele laughing