| KatEValentine a întrebat:

Hei! Ma poate ajuta cineva sa gasesc titlul unui film de care tot incerc sa imi amintesc sau macar un actor? L-am vazut acum 2 ani pe Pro Cinema, un film alb negru, posibil anii '30, am doar un pasaj in minte: un domn bogat, aristrocrat, care se ocupa de o afacere este acuzat de mai multe persoane, o femeie este pusa sa il seduca, in sala de judecata la final el demonstreaza ca toti ceilalti mint in privinta lui, inclusiv cele doua matusi gemene nebune. Finalul mi s-a parut mind blowing. Daca recunoaste cineva filmul, v-as fi foarte recunoscatoare!

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Http://www.imdb.com/title/tt0027996/?ref_=nv_sr_2
"Mr. Deeds goes to town", 1936, cu Gary Cooper. Super film :)

1 răspuns: