| Parakeets a întrebat:

Hei TPU, caut un film din care nu-mi mai aduc aminte aproape nimic dar am să scriu aici doar ceea ce-mi mai amintesc. Mi-aș dori foarte mult să-l găsesc deoarece acum din vaga amintire am impresia că era vorba despre apocalipsă și încălzirea globală.

Deci îmi aduc aminte de-un actor brunet și bine făcut și o tipă dar habar nu mai am cum arăta tipa.
Nu știu sigur dar am impresia că tipul era robot sau robotizat. Cred că se prezenta cumva și ideea mersului în timp și cumva tipul venea din alt timp sau altă galaxie.
Dar îmi amintesc că tipul se bătea cu multă lume pe acolo și mai ales urmărea o tipă ce avea și un copil, parcă. Și veșnic era pe urmele ei.
Îmi amintesc doar o scenă în care tipul stătea lipit parcă de un gard și nu putea trece de acel gard sau doar așa îmi aduc eu aminte și afară era super cald și arăta efectiv undele acelea de căldură și praful cum se ridicau în aer și lumea parcă lua foc.
Parcă tipul purta și o mitralieră.
Cam atât îmi aduc aminte și sper să-mi aduc aminte bine și să nu fie doar din imaginația mea. Sper ca cineva să știe ceva. happy

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Este vorba despre Terminator, dar is mai multe filmer, sau parti, asa cum a spus johnny, doar ca tipa sta linga gard, nu robotu si o topi vintu laughing vintul schimbarii zic.

Nu am cum sa iti dau eu, am filme, sute, dar nu prea merge sa iti dau pe net, is prea mari.

| Parakeets explică (pentru relian):

Ok, mister Relian, am să mă uit și am să cercetez, e doar o vagă amintire din copilărie de la o secvență de la TV, mă mir că-mi mai aduc aminte și ce am povestit aici, însă mereu când e caniculă acum și mai aud și la știri că o altă parte a globului o luat foc la propriu, îmi revine iar și iar în minte secvența aia și mă întreb dacă nu cumva Apocalipsa era dezbătută acolo. laughing)
Dar din păcate doar atât s-a păstrat în HardDisk-ul meu. laughing)

| johnnny123 a răspuns:

Este modul tău de a povesti filmele "Terminator"?

| Parakeets explică (pentru johnnny123):

Deci astea sunt? laughing)
Ok, am să încerc să mă uit, sper ca despre astea să fie vorba. happy

| ReddY25 a răspuns:

E vorba de Terminator

Răspuns utilizator avertizat