| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, m-am uitat aseară la serialul Paranormal Survivor. Aș dori să știu și eu la cei care se pricep la engleză, la minutul 26:40 începe ultima scenă. Îmi puteți spune cum se numește? Link către videoclip:
https://youtu.be/VmgcMNpeH64

Aseară, a mers rapid subtitrarea pe CBS Reality și nu am apucat sa o citesc pe toată.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Dupa pancarda aluia se numeste : Bethis haunted garage, adica garajul bantuit a lui Bethis

| JicaContra a răspuns (pentru Simpatic):

Garajul bantuit a lui Beth

este Beth's, daca era Bethis atunci sensul devenea ceva de gen:
Bethis garaj bantuit
pentru ca fara 's nu mai era nici o chestie de "posesie" deci disparea "a lui"

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai pe Youtube o iconita care se cheama "cc", dai pe ea si primesti subtitrare, acest sistem traduce/reproduce subtitrarea dupa sunet, in engleza pune corect daca pronuntia este corecta, in alte limbi stiu ca mai greseste.

| Catrice a răspuns (pentru Simpatic):

Stai tu liniștit ca nici in engleză nu se descurca perfect.