| Doub a întrebat:

Hei. Vreau si eu va rog niste filme psihologice.happy

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Se7en, a beautiful mind, inIntouchables( are si comedie, dar comedie buna, mie nu imi plac filmele de comedie, dar la acest film am ras rau, si e si o lectie de viata, ti-l recomand), fracture, the prestige, the pursuit of happyness, memento, identity, the number 23, the devil's advocate, the sixth sense, secret window, the skeleton key, triangle, 1408, exam, the green mile, cube, hide and seek.

| Doub explică (pentru LaLaura):

Multumesc!happy

| LaLaura a răspuns (pentru Doub):

Nu ai pentru ce.

43 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poftim, Doub:
Dogville (2003), Manderlay (2005), Idioterne/The Idiots (1998), Melancholia (2011), Memento (2000), The Game (1997), Last Days (2005), Fight Club (1999), Shutter Island (2010), Black Swan (2010)...

| Pricked a răspuns:

Memento
Mr Nobody
Pan's Labyrinth
Fight Club
Inception
Shutter Island
Donnie Darko
Side Effects
Black Swan

| Doub explică (pentru Pricked):

Mersi.winking

| Pricked a răspuns (pentru Doub):

Pentru puţin :'D

| Gizăz a răspuns:

Ce penibil! rolling on the floor))))))))))

| Doub explică (pentru Gizăz):

Ce ti se pare asa penibil? Discutiile mele "filozofice" cu "misteriosul" de mai sus?

| Gizăz a răspuns (pentru Doub):

"Iubirea" asta...

| Doub explică (pentru Gizăz):

Mda, pacat ca i-am dat block. Sunt asa malefica.straight face

| Mayar a răspuns:

Kidnapping Freddy Heineken / Răpirea lui Freddy Heineken (2015)
The Rite / Ritualul (2011)
Fracture / Ruptura (2007)
Slipstream / Distorsiuni mentale (2007)
Red Dragon / Dragonul Roşu (2002) -
Hannibal (2001)
Instinct (1999)
The Edge / Înfruntarea (1997)
Identity (2003)
Memento (2000)
The Usual Suspects (1995)
Pi (1998)
Se7en (1995)
The Number 23 (2007)
A Beautiful Mind (2001)
Bang Bang You're Dead (2002)
Mr. Brooks (2007)
The Silence of the Lambs (1991)
The Butterfly Effect (2004)
The Game (1997)
Shutter Island (2010)
8MM (1999)
The I Inside (2004)

Foarte interesante:
The Killing Room (2009)
Mindhunters (2004)

| Doub explică (pentru Mayar):

Multumesc.happy

| T0T a răspuns:

Changeling
The Lincoln Lawyer
Black Swan
Drive
Never let me go
Identity
Memento
Pi
Se7en *
The Shawshank Redemption *
Jacob's Ladder
The Number 23 *
The Jacket
The Game
Requiem for a dream *
A Clockwork Orange
A Beautiful Mind
The Prestige

Cele cu * le recomand in primul rand.

| Doub explică (pentru T0T):

Multumesc, Horror!winking

| T0T a răspuns (pentru Doub):

Pocahontas ai curaj sa imi dai email-ul tau?

| Doub explică (pentru T0T):

Nu, Horror. Nu-ti dau nimic. Parca nu voiai sa mai vorbesti cu mine.

| T0T a răspuns (pentru Doub):

Pocahontas, ce? Am zis ca sa terminam discutia aia. E enervant sa o tinem tot asa. Intelege.

| Doub explică (pentru T0T):

E foarte enervant sa nu recunosti odata.

| T0T a răspuns (pentru Doub):

Da-mi email-ul. O sa fie in regula si neenervant dar nu intelegi. Haide pocahontas.

| Doub explică (pentru T0T):

Tu chiar crezi ca eu imi dau e-mailul unui necunoscut?laughing

| Doub explică (pentru T0T):

Esti stresant. Horror, nu-ti dau nimic. Am crezut ca nu ne mai intoarcem la vechiile discutii.

| T0T a răspuns (pentru Doub):

Nu mai apuc sa citesc ce mi-ai scris, citesc maine. Ma duc sa ma culc. Am nevoie de somn sa cresc mareee! Noapte buna, pocahontas. Stii cum e mai bine, trebuie sa stii.

| faramatania a răspuns:

Source Code (2011),Exam (2009),asemănător cu acesta The Killing Room (2009),Secret Window (2004),Mulholland Drive (2001),Inland Empire (2006),The Unknown Woman (La sconosciuta (2006),Hidden Face (2011),Magic Magic (2013),Paranoia (2013),Predestination (2014),Side Effects (2013),Shadow Dancer (2012),Autumn Blood (2013),The Double (2013),Straw Dogs (2011),The Captive (2014),Lizzie Borden Took an Ax (2014),The Human Race (2013)

| Doub explică (pentru faramatania):

Multumeschappy.

| faramatania a răspuns (pentru Doub):

Cu plăcere.

| LoveSleep a răspuns:

Asta vreau și eu.
Oricum,
Pot să-ți recomand câteva din cele pe care le-am văzut.
1.Inception
2.Unknown
3.Shutter Island
4.Mr. Nobody
5.Interstellar
6.Escape plan
7.Fight club
8. A beautifull mind.

| Doub explică (pentru LoveSleep):

"Asta vreau și eu. "-Pff, ti-as fi spus si eu cateva, dar se pare ca deja le-ai vazut.laughing. Multumesc.

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Să crești mare ^_^

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Hmm. Mi-am amintit de "The usual suspects", "Identity", "Abduction", "The Guest", "Before I Go to Sleep".aaa, mda. Nu mai am idei.

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Le-am văzut toate în afară de Identity.
O să mă uit, mersi.
Uitasem de Non Stop, e genial filmul. Oricum, era de așteptat, de la Liam Neeson :3

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Hmm..Nu am vazut "Non Stop" laughing. Intr-adevar Liam e un actor genial.winking Pff..atat de multe filme faine si atat de putin timp.>_

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Ia-le pe rând, încet laughing

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Incerc, dar stau cam prost cu timpul.sad

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Îți dau din al meu, eu îl pierd degeaba.

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Neah, tu ai bacul anul asta. Ai nevoie de el.winking

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Vai, nu-mi aminti laughing)
Totuși, ar trebui să ai mai mult timp acum că se încheie mediile.

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Pai, mno trebuie sa fie cineva care sa-ti aminteasca. Teoretic ar trebui sa am mai mult timp, practic nu stiu.happy Mereu gasesc ceva inutil de facut.

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Mă ^bucur^ să contribui și eu la cea din urmăwinking

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Statul pe TPU nu e un lucru inutil..cred.

| minrest a răspuns:

Cel mai bun, cred eu, este ''Revolver'' de Guy Ritchie. Altul foarte bun,'' Shutter Island''. ''Fight Club'' e vechi, cred ca l-ai vazut. Salut.

| Doub explică (pentru minrest):

Multumesc!:happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

The Jacket