| AlleSiiAtat a întrebat:

Heii buna, Vroiam sa stiu mai multe despre Bloody Mary poate ati auzit de ea vreau sa stiu daca este adevarat, funda

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Pai,din tot ce am citit eu, povestea e doar o legenda urbana.Deci,Mary era o tanara mama care, intr-o seara pe cand spala haine intr-un rau {nu stiu sigur, dar cam ce putea sa faca seara la un rau?laughing} cand observa ca bebelusul ei nu mai era de gasit.Si cred ca la un moment dat,vede pe cineva ca ii fura cosul in care era copilul... Apoi,politia ii gaseste cadavrul copiului si da vina pe ea,si apoi ea parca se spanzura si in final,daca spui Bloody Mary intr-o oglinda pe intuneric total,Bloody Mary iese din oglinda,crezand ca tu esti cel care i-a furat copilul si te omoara...

Sincer, nu cred ca am tinut asa bine minte povestea, dar poti sa o gasesti pe scaryforkids.com

| AlleSiiAtat explică (pentru SuperMagicSmile):

Sii.Pana la urma chestia aia este adevarata nu?

| SuperMagicSmile a răspuns (pentru AlleSiiAtat):

Nu credlaughing E doar o poveste inventata ca sa-i dea un backround personajului Bloody Mary...sa-i faca pe unii oameni sa creadalaughing Dar nu cred ca e adevarat

6 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Și de ce ai pus întrebarea la categoria asta?
Îți recomand filmul „Urban Legends: Bloody Mary" (2005) poate înțelegi mai bine despre ce este vorba.
Numai bine!

| SongElena a răspuns:

Uite aici tot despre Bloody Mary: http://www.lovendal.net/wp52/bloody-mary-fecioara-cea-sangeroasa/
Eu zic sa citesti tot daca eventual ai curaj sa faci si ritualul si dupa aceea sa decizi daca crezi ca exista sau nu...sa nu te iei dupa nimeni.uni zic k exista altii k nu.

| madapostolache a răspuns:

Bloody Mary era fata lui Henric alVIII lea daca nu ma insel facuta cu prima sa sotie Catherine de Aragon care initial a fost sotia fratelui sau dar acela a murit si ea a spus ca nu s a consumat deci a fost legal sa se casatoreasca el cu ea. Dupa o perioada el s-a plictisit de ea si a inceput o relatie cu Anne Bolleyn dupa multi ani in care au fost amanti Hencric a reusit sa divorteze de Catherin. In fine a avut o fata si cu Anne si ea a ramas la tron a fost o lupta intre cele 2 fete. Bloody Mary era catolica cum era si mama sa, si i se spune asa pentru ca aincendiat multi evrei oricum pe toti care erau de alta religie si nu erau de acord sa fie catolici.In fine cealalta fica Elizabeth cea cu Anne a fost cea mai tare regina din toata istoria Angliei nu s-a casatorit niciodata si ea este regina care a spus ca s-a casatorit cu Anglia sau ceva de genul. daca vrei sa afli mai multe uita-te la serialul The Tudors are 4 sezoane dar e super este vorba despre Henric si toate nevestele lui si copiii de asemenea.

| Mσηιι a răspuns:

Ce a zis MrFlopsicle nu e bine! raised eyebrows
Bloddy Mary era o fata care a murit fiindca avea o boala dar ea nu era moarta, tatal ei era doctor si a declarat-o moarta! iar apoi a ingrotat-o i-a legat o ata de mana si a pus in clopotel afara in caz de nu era cu adevarat moarta sa sune clopotelul cum se misca, si chiar a sunat dar ei nu au auzit dimineata pe cand tatal ei a mers la moramnt a vazut clopotelul cazut jos si a deschis sicriul iar Mary era toata cu sange si unghiile ii erau distruse fiindca a zgariat capacul de la sicriu, Aceasta este adevarata povestea!