| Deea8D a întrebat:

Heiii TPU ...cine imi zice si mie niste filme bune..cum ar fi A walk to remember? dau funda.

Răspuns Câştigător
| Dianna21 a răspuns:

I Don't Know How She Does It
What's Your Number
Friends with Benefits
Crazy, Stupid, Love
Midnight in Paris
The Artist
Un Heureux Evenement
The Descendants
Up in the Air
Love Actually
Mamma Mia
Chocolat
The Devil Wears Prada
Sex Drive
W.E.
Miss Pettigrew Lives for a Day
If Only
The Proposal
Burlesque
The Last Song
In The Land of Woman
It's Complicated
The Holiday
Girl Next Door
Moulin Rouge
10 Things I Hate About You
London Boulevard
Love And Other Drugs
Vanilla Sky
Easy A
Les Amours Imaginaires.
puppy dog eyes

18 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

- Love Actually
- Someone like you
- A Good Year
- P.S. I love You
- Stardust

| AikkoxD a răspuns:

The notebook, Love story, Hachiko - a dog's story şi Pride and prejudice.

| notsurewhoiam a răspuns:

Remember me, August Rush, If Only, Tristan+Isolde(the best)

| OnnyMady a răspuns:

If only e un barbat care e indragostit dar nu prea acorda mult timp femei respective.Intr-o zi toatul se desfasura la el el prea ocupat cu munca si ea dezamagita de el pana cand ea hotaraste sa se desparta de el si se urca intr-un taxi care face un accident si ea moare, el trist regreta toate cele intamplate si e clasica tristete din filme...numai ca a doua zi ziua precedenta se repeta si el incearca sa sa faca tot posibilul sa schimbe rezultatul.Este un film la care eu am plans mult la final

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Last Song
The Notebook
The Vow
The Time Traveler's Wife
The Lucky One
Dear John
Sunt putin asemanatoare cu A Walk to Remmeber si mie mi-au placut mult.

| Numero1 a răspuns:

Cel mai bun film care nu te dezamageste si merita vazut."Strania poveste a lui Benjamin Button".
Sinopsis(Plot)

În 2005, Daisy, o femeie în vârstă, este pe patul de moarte într-un New Orleans spital. Daisy întreabă fiica sa, Caroline, de a citi cu voce tare din jurnalul lui Benjamin Button.
În 1918, domnul Gateau, un orb New Orleans ceasornicar, îşi pierde fiul său pe câmpurile de luptă din Franţa în Primul Război Mondial am Ca o modalitate de a face cu durere, Gateau construieşte un ceas mare pentru New Orleans gara,. dar se stabileşte astfel că timpul trece în sens invers. Când a fost întrebat de ce, Gateau afirmă că poate timpul va inversa, iar oamenii au pierdut în război, inclusiv pe fiul său, ar putea veni din nou acasă.
În seara zilei de 11 noiembrie 1918, un băiat se naşte cu maladii şi aspectul fizic al unui om foarte în vârstă. Mama copilului moare la scurt timp după naştere, şi tatăl, Thomas Button, abandoneaza copilul pe veranda unei case de asistenţă medicală. Queenie şi dl "Tizzy" Weathers, care lucrează la azil de bătrâni, găsi copilul, şi Queenie decide să aibă grijă de el, ca ei.
În 1930, 12 ani, Benjamin, care a schimbat un scaun cu rotile pentru cârje, se împrieteneşte cu şase ani, Daisy, a căror bunica locuieşte în casa asistenţă medicală. Aşa cum corpul lui Benjamin creste mai mic, el acceptă să lucreze la o remorcher. Benjamin corespunde, de asemenea Thomas Button, care nu dezvăluie că el este tatăl lui Benjamin. În 1936, Benjamin lasă New Orleans, cu echipajul remorcherul pentru un angajament de lucru pe termen lung. El în cele din urmă se află în Murmansk, unde a începe o relaţie cu Elizabeth Abbott, sotia ministrului comerţului britanic.
În 1941, în timp ce echipajul remorcherul este încă în Rusia, Japonia ataca SUA la Pearl Harbor, impingandu Americii în al doilea război mondial. Mike, căpitanul, voluntarii cu barca pentru a fi o navă în Marina SUA şi echipajului este desemnat să elimine taxa de colectare. În timpul unei patrule, remorcherul se împiedică pe un transport scufundat din SUA şi organele de sute de trupe americane. În timp ce topografie măcelul, a suprafeţelor de submarine germane. Ştiind datoria lui, Mike orientează viteza remorcher deplin faţă de sub focul în timp ce un german Gunner pe remorcher, uciderea cea mai mare parte a echipajului, inclusiv Mike. Remorcher, apoi berbeci submarin, determinând-o să explodeze, se scufunda ambele nave. A doua zi, Benjamin şi un alt membru al echipajului sunt preluate de către nave ale Marinei SUA.
În 1945, Benjamin se întoarce la New Orleans, şi învaţă că 21 de ani, Daisy a devenit o dansatoare de balet de succes. Benjamin traversează din nou trasee cu Thomas Button, care, bolnav, arată că el este tatăl lui Benjamin. Testamente Thomas Benjamin posesiunile sale înainte de a muri.
Cariera lui Daisy dans este încheiat în Paris, în 1957, atunci când ea este lovit de un taxi şi rupe piciorul. Când Benjamin merge să o vadă, Daisy este uimit la aspectul său tineresc, dar frustrat la leziuni proprii; ea îi spune să stea afară din viaţa ei. În 1962, Daisy se întoarce la New Orleans şi se reuneşte cu Benjamin. Acum, de vârstă fizice comparabile, acestea se încadrează în dragoste şi se mute împreună.
Daisy dă naştere la o fată, Caroline, în 1968, când lui Benjamin 49. Crezând că acesta nu poate fi un tată pentru fiica lui din cauza îmbătrânirii lui inversă, Benjamin vinde bunurile sale şi lasă încasările la Daisy şi Caroline. El calatoreste lumea numai în cursul anilor 1970 până în 1981.
Benjamin, care pare să fie douăzeci şi unu, revine la Daisy în acelaşi an. Acum re-căsătorit, introduce Daisy Benjamin la soţul şi fiica ei ca un prieten de familie. Daisy vizitează apoi Benjamin de la hotel, în cazul în care au în comun pasiunea lor pentru fiecare alta. Daisy admite că Benjamin a fost dreptul de a părăsi, ea nu ar fi rezistat altfel. Benjamin se îndepărtează din nou.
În 1991, vaduva Daisy primeste un telefon de la lucrătorii sociali. Ei au descoperit Benjamin - acum se pare că aproximativ 11 de ani. Atunci când ea ajunge, ei explică că a fost de viaţă într-o clădire condamnat, şi a fost luat recent, la spital, în lipsa de sănătate. Ei au contactat-o ​​pentru că au găsit numele ei în jurnalul său. Muncitorii derutaţi sociali, de asemenea, spune el afişează semne precoce de dementa. Daisy se mută în casa în care Benjamin îngrijire a crescut şi are grijă de el, ca el devine din ce în ce mai mic, până când, fizic, el devine un copil o dată mai mult. Daisy spune Caroline că, în 2002, ceasul a fost mutat Gateau în stoc, înlocuit cu un ceas ecran digital. În 2003, Benjamin moare în braţele lui Daisy aminti cine era. Povestea lui Benjamin spune acum, Daisy moare în ea pat nou spital Orleans ca uraganul Katrina abordări, şi dispare scena la camera de depozitare în care ceasul Gateau este de izolare; Filmul se încheie cu ceas încă rulează înapoi, ca în camera în care este conţinute începe să inundaţii.
P.S. Plotul este tradus automat in romana de catre un dictionar, sursa "Wikipedia".
P.S.2 Filmul merita vazut.Actor principal Brad Pitt.
P.S.3 Alte filme epice.
300 spartani,Troia, Piratii din Caraibe, Codul lui Da Vinci, Selena, Regele Scorpion...

| OnnyMady a răspuns (pentru Numero1):

Sincer pe mine nu prea m-a surprins

| Numero1 a răspuns (pentru OnnyMady):

L-ai vazut? Sau din raspunsul meu nu prea ti se pare cine stie ce, filmul e mult prea epic, mai bun ca toate celelalte prezente aici.

| OnnyMady a răspuns (pentru Numero1):

Da bine inteles ca l-am vazut, tema e interesanta dar ti-am spus nu e cine stie ce, poate e doar parerea mea, in fine si pentru ce gen de film vrea ea cred ca povestea de dragoste din filmul tau e cam depasita

| Numero1 a răspuns (pentru OnnyMady):

Da parerea ta, dar nu desconsidera filmul daca e depasit de ce vrea ea sau nu, las-o sa-l vada si sa-si dea si ea cu parerea, nu o face sa-si piarda interesul pentru film.

| Numero1 a răspuns:

De asemenea, cea mai buna comedie:Forrest Gump.

| OnnyMady a răspuns (pentru Numero1):

Ce ma? Daca filmul ala a fost cea mai buna comedie...a fost bun dar nuci pe departe ce spui tu ca a fost

| Numero1 a răspuns (pentru OnnyMady):

Pentru mine, nu te pune nimeni fato(sau ce-oi fi) sa imi dai dreptate, ca nu-s critic de filme, nu te aprinde e doar parerea mea, daca asa zic eu nu inseamna ca este asa.

| Indestructible a răspuns:

The Notebook
The Last Song
The Lucky One
The Vow
Remember me
LOL
Dear John

| WhiteMoth a răspuns:

Waiting For Forever
Uite trailer: http://www.youtube.com/watch?v=CHjRBlm2lwc

| BikaBianca a răspuns:

Uite niste filme bune:

Comedie:Norbit,Big Mom si The Big Wedding
Horor:The Urban; Lumea de dincolo:
Trezirea la viata;
Actiune:The Pineapple Express, The Other Guys, The Mechanic;
Aventuratongueaul, Zombieland, Date Night;
SF:The Butterfly Effect;
Cam atatea... Funda?happy

| arinutza25 a răspuns:

Lol-laughing out laud

The notebook
The last song
FUNDA!

| lupoaicafioroasa a răspuns:

Eu iti recomand razbunatori!