| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Despre ce e vorba in serialul "Fringe"? FUNDA! :*

8 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Ai aici explicat totul despre serial, cred ca e misto serialul...
http://www.cinemarx.ro/filme/Fringe-Fringe-433741.html

| g4mma a răspuns:

E mult de explicat, dar pot sa spun ca e cel mai tare serial pe care l-am vazut pana acum.
E vorba de chestii SF oricum, in caz ca esti amatoare de asa ceva.
In principiu e vorba de calatorii intr-un Univers paralel.Un Univers exact ca si al nostru doar cu mici modificari.
Personajul principal e o tipa de la FBI, deci actiunea si suspansul clar, nu lipsesc.
Dupa primele 10 episoade mi s-a parut interesant, insa dupa finalul primului sezon nu ma mai puteam dezlipi de serial laughing
Iti recomand sa te uiti, nu e ceea ce pare in primele episoade.E mai mult de atat.E de-a dreptul fantastic day dreaming

| twilightt a răspuns (pentru g4mma):

E de dragoste?

| g4mma a răspuns (pentru twilightt):

Da, are si ceva Romance.

| Faruece a răspuns:

E vorba de o femeie de lucreaza la FBI si se confrunta cu diferite intamplari!

| Lamborghiniasx a răspuns:

Ce serial mai e si acesta?

| ChipDE a răspuns:

Sti engleza? Uite descrierea de la IMDb
A television drama centered around a female FBI agent who is forced to work with an institutionalized scientist in order to rationalize a brewing storm of unexplained phenomena.

| BuyakaGod a răspuns:

"La fel ca in LOST (alt serial produs de JJ Abrams) primele scene din episodul pilot se petrec intr-un avion, care zbura de la Hamburg-Germania spre Boston-SUA. La un moment dat unul dintre pasageri incepe sa aiba convulsii, iar apoi el practic se dizolva. Reactia devine una in lant si toti pasagerii (aproape?!) patesc acelasi lucru. La aterizarea fortata sau prabusirea in SUA (avioanele mai au si piloti automati nuh?) detectiva FBI Olivia Dunham este trimisa pentru a investigha cazul. Oliviei i se alatura si non-conformistul Peter Bishop, al carui tata lucrase in urma cu 20 ani la un proiect militar secret. Acum tatal acestuia, Dr. Walter Bishop este inchis intr-un sanatoriu. Dupa ce il elibereaza cei 3 descopera mai multe din secretele fostului proiect militar care pe atunci cuprindea o sectiune top-secreta numita FRINGE."

"Fringe este un film serial science fiction american coprodus de J. J. Abrams, Alex Kurtzman si Roberto Orci. Seria are în plin plan o Divizie FBI, cu sediul în Boston, Massachusetts. Echipa folosește știință "fringe" neortodeoxă și tehnici FBI de investigații în investigarea unor serii de fenomene inexplicabile, adesea înspăimântătoare, denumite "tiparul" (the pattern), care se desfășoară de-alungul globului. Serialul a fost descris ca un amestec între The X-Files, Altered States, The Twilight Zone și Dark Angel."

Primul sezon a fost difuzat pe ProTv.
Serialul are 5 sezoane!