| Debbiee a întrebat:

Despre ce este vorba în serialul Fringe? Merită văzut?

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Este un X-Files modern, o bransa speciala a FBI-ului care cerceteaza fenomenele inexiplicabile doar ca in Fringe nu este vorba de extraterestrii si lucrurile stranii au explicatii stiintifice, ideea principala ca mai exista un univers paralel si se poate deschide o poarta catre el.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Merita vazut, pacat ca sezonul 5 e ultimul

| CrazzzyA a răspuns:

Eu am vazut primul episod si mi se pare plictisitorrr laughing

| MsSaytek a răspuns:

Fringe este al patrulea serial tv creat de J.J. Abrams si de asemenea a patra colaborare cu Roberto Orci si Alex Kurtzman. Este produs de Warner Bros si prezinta viata cercetatorului stiintific Walter Bishop (pe care Orci il descrie ca fiind " Frankeistein combinat cu Albert Einstein), fiul sau, si o femeie, agent FBI, care ii readuce impreuna. Agentul FBI Olivia Dunham si Peter Bishop se infrunta cu un fenomen neexplicabil ce ameninta sa se raspandeasca foarte repede. In incercarea de a impiedica sa se raspandeasca, ei au nevoie de ajutorul Dr. Walter Bishop, tatal lui Peter. Drama cu elementa sci-fi urmareste intamplarile ciudate ce au avut loc intr-un avion ce a aterizat pe aeroportul Boston's Logan, insa cele intamplate la bordul avionului 627 sunt doar inceputul acestei povesti.
din cate am auzit e bun fimul..acum depinde si de fiecare ce prefera(gen, actori)

| andreifybra a răspuns:

Serialul este super si finalul din cate am auzit va fi cel mai tare, dupa ce se termina il voi descarca langa serialele mele favorite. big grin