| ninaelenadobrev a întrebat:

Hey,am o intrebare: am vazut instrumente mortale orasul oaselor la cinema si tipa aia clary si jace au afltat ca-s frati ce se intampla mai departe vor mai fi impreuna totusi? in carte ce se intampla sunt frati si in carte?

17 răspunsuri:
| SweetAngel2014 a răspuns:

Nu am citit cartea, dar sunt sigura ca da..si ca vor ramane impreuna...in orice caz, sunt 4 parti, deci se pot intampla multe : Orasul oaselor, Orasul de cenusa, Orasul de sticla, Orasul ingerilor cazuti

| aleexxaandraaa a răspuns (pentru SweetAngel2014):

Ai vazut decat filmul care e doar prima parte...de unde stii ca sunt cu adevarat frati? Iti spun eu sigur ca nu sunt frati, ar trebui sa stii raspunsul unei intrebari ca sa raspunzi la eawinking

| SweetAngel2014 a răspuns (pentru aleexxaandraaa):

Deci tu vrei sa spui ca tocmai ai comentat la un raspuns vechi de aproape 5 ani?

| aleexxaandraaa a răspuns (pentru SweetAngel2014):

Dap =]]

| SweetAngel2014 a răspuns (pentru aleexxaandraaa):

Ok paai ma exprimasem si atunci foarte clar spunând ca aia este informatia data de film. Evident ca nici eu nu cred ca sunt frati pentru ca filmele nu prezinta astfel de relații in general.

| aleexxaandraaa a răspuns:

Nu sunt frati, te asigur de asta.

| Alinussss a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa-l urmaresti aici http://www.filmealese-hd.net/......deocamdata este fara subtitrare dar scrie acolo ca o sa fie postat si subtitrat in Romana

| Laura_Lau_2000 a răspuns:

Clary Si Jace in volumul al doilea Orasul de Cenusa vor avea parte doar de un sarut, din pacate sad la sfarsitul cartii autoarea ne lasa cu inimile indurerate deoarece Jace i spune lui Clary ca i pare rau deoarece a vrut sa fie impreuna cu ea, cand ea nu vroia.Clary chiar atunci vroia sa i spuna lui Jace ca pot avea o relatie, dar cand a auzit ce a spus Jace sa razgandit si nu a mai spus nimic.In continuare in cel de al treielea volum nici eu nu stiu ce se intampla fiindca abia luni ma duc sa iau cartea♥ sper ca te-am ajutat :*

| JoHerondale a răspuns:

Helloo! Am vazut intrebarea din greseala pe google cand cautam ceva despre a cincea carte. Clary si Jace au o viata foarte grea a vanatoriu de umbre... Iti recomand sa citesti cartile! E greu sa intelegi fara sa citesti! Pana iese al doilea film o sa imbatranesti din cauza asta rolling on the floor)).
In Noiembrie a iesit si a cincea carte, Cassandra Clare e un autor acre trebuie citit! iti recomand sa citesti cartile! E mult mai bine!

P.S: Daca vrei sa iti spun ce se intampla, anunta-ma! Am citit cartile si stiu ce se intampla!

| Maria_Ana_2000_Rqwp a răspuns (pentru JoHerondale):

Cum se termină aș vrea să știu te rooog mult

| Maria_Ana_2000_Rqwp a răspuns:

Ei nu sunt frațiiiii

| Galileo_Galilei_1987 a răspuns:

Abia am terminat volumul 2si eu cred acelasi lucru, nu stiu de ce dar vreau cred ca Jace e fiul inchizitoarei

| Sara_Anca_1990 a răspuns:

Nu sunt frati! Valantine a mintit ei vor fi impreuna forever....sau nu chiar forever dar vor fi impreuna.

| HerondaleGirl a răspuns:

Nu sunt frați. Citește cărțile. Ei cred ca sunt dar afla in cartea a treia ca nu-s

| Stefifab a răspuns:

Iti recomand sa citesti cartile sunt foarte intersante. Jace si Clary afla ca sunt frati si asta ii omoare fiindca ei se iubesc foarte mult. In a patra carte la sfarsit afla ca nu sunt frati iar in a cincea carte o sa fie impreuna, dar este foarte compliact.

| Denisa_Bumbac_1995 a răspuns:

Ei nu sunt frati jace este copilul lui celin herodondale si inchizitoarea imogen este bunica lui

| Antonia_Anto_1990_ZL4Q a răspuns:

Hey...eu sunt la a.IV a carte si o sa afle ca pana la urma nu sunt frati si o sa ramana impreuna! Sunt sase carti si sunt foarte tari