| BbqOmgWtf a întrebat:

Hey, Heey!

Cine se uita la Pretty Little Liars sa citesca mai departe, cine nu...,, hai noroc!"
Deci, as vrea pareri referindu.se la --A, cine credeti ca este? Si de ce?
Eu sunt absolut bulversata. Am vazut toate episoadele pana la Sezonul2, Episodul15 ...si nu am nici o idee! Multi ar zice ca. i MONA pentru ca asa este in carte, altii spun ca e Jena!
Habar nu am! Dati-mi pareri va rog, mersii! kiss
FUNDAA!

Ppa! big hug (scuzti categoria, dar nu gasesc Filem&Seriale raised eyebrows )

Răspuns Câştigător
| MirunaSelena a răspuns:

Pai, parerea mea este ca NU ESTE MONA, pentru ca ea este in carte, iar in serial nu este intocmai ca in carte, iar eu cred ca sunt mai multi care sunt implicati in chestia cu -A, pentru ca nu putea doar unul sa le spioneze pe toate in acelasi timp... sau sa stie tot despre ele, deci probabil este cineva implicat care stia foarte multe despre fete. Cu episodul 15 ( care a fost exceptional ♥♥♥ ), am observat ca atunci cand Hanna si Lucas au fost in barca, cineva ii spiona (-A). Deci eu cred ca sunt mai multi, ca de exemplu, Jenna, Garett, Lucas si poate, dar doar poate si Jason ♥♥♥, pentru. ca Spencer i-a spus la Toby ca Jason a fugit. Oricum, sper sa fie o gramada de episoade, pentru. ca E PREA BETON CA SA SE TERMINE! Ce parere ai despre... Caleb? ♥♥♥♥♥♥
P.S. : Daca vrei si deja nu te uiti, te poti uita la The Lying Game, e superb, ca si PLL, si e scris tot de Sara Shepard.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking kiss

| BbqOmgWtf explică (pentru MirunaSelena):

Hey,Heey

| BbqOmgWtf explică (pentru MirunaSelena):

Hey,Heey!

Pai in primul rand, eu cred ca (adica se zvoneste si este si o poza pe net.> ) ca alison ar avea o sora geamana care era nebuna si o evadat.din seminarul unde era tinuta, si au prins.o pe alison nu pe sora ei...(hai sa.i spunem x, ii mai usor) mnoh, deci x ar fi fost ce.a moarta, pentru ca alison sa razbunat.Si alison se razbuna pe fete? cam asa ii zvonul, si chiar vreau sa stiu!
ps: Mintile geniale gandesc la felwinking m.am uitat la the l gamewinking siii sunt la zii cu episoadele (da de muuuult laughing ) Si daca vrei iti mai recomand cateva seriale big grin ca de ex:
-Awkward (genial, despre o fata care se crede imperfecta dar pana la urma viata ei ia o intorsatura, dar se sfarseste cum nu te.ai asteptat! )
-10 thing I hate about you (ii cel mai cel, despre doua fete care is total diferite (surori) al caror tata ii clar impotriva sex-ului, dar ele...nu pre isi asculta tatal, iar in ultimul episod tatal isi prinde fiica cuminte'' cu unu'n pat smug continuarea.se gaseste pe alte site-uri, nu stiu de cethinking )
-gossip girl >nu il apreciez chiar asa de mult oh go on <

Ms mult, Ppa! big grin

| MirunaSelena a răspuns (pentru BbqOmgWtf):

Multumesc pentru. serialele recomandate, eu sunt sigura ca nu e Ali deoarece in ep. 13, -A ii trimitea si ei mesaje... Deci...

4 răspunsuri:
| daniella1809 a răspuns:

Ali are o sora geamana (daca cititi versurile melodiei o sa intelegeti ca este si un dialog intre ele si ultimul vers spune ca "doua persoane pot tine un secret daca una dintre ele este moarta/ in ultima strofa: "daca una dintre noi este...moarta"
Cred ca fetele nu au cunoscut-o niciodata pe adevarata Alison, ci pe sora ei, Catherine pe care Ali a omorat-o dupa ce a fost tinuta la nebuni de catre sora ei. Acum vrea sa se razbune si cel mai probabil sa le puna la incercare pe fete- daca sunt loiale si sa-i pastreze secretul- Si "A" eu cred ca e doar Alison (adevarata) si ca doar se foloseste de Mona, Jenna, Garret, Lucas etc...ii are la mana cu ceva poate. Si intr-adevar este diferit serialul fata de carte pentru ca in carte: este un frate (nu Jason), Aaron, pe care Ali a incercat sa-l omoare dar el a fost vendecat de un vraci. Nici macar parintii lui nu stiu asta. Iar el cu Jenna si Ian inceraca vor initial sa o sperie cu mesajele de la "A" dar o omoara "accidental" iar Ian su Jenna au fost martori. Cand acestia vor sa mearga la politie, Aaron ii omoara pe rand iar apoi se sinucide insa Jenna stiind ce va urma le lasa un bilet fetelor prin care le marturiseste crima vazuta...TOT.
Sper ca ti-am fost de folos!
APP: sunt 99% sigura ca e asa in carte (am citi un rezumat mai detaliat)
si banuiesc ca asa ar trebui sa fie in serial - cum ti-am povestit - parerea mea.