| LucaTeofil a întrebat:

am o intrebare cine poate sa imi explice cum e cu seria fullmetal alchemist adica da este fullmetal alchemist normal si brotherhood dar am vazut pe youtube fullmetal alchemist ova cate seri sunt si inca ceva cate filme fma sunt? am vazut vorbinduse despre fma in seria manga sau a nu-stiu-cui deci cine poate sa imi explice Funda +vot

3 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Fullmetal Alchemist: OVA-5 cu primul film: "Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of Shamballa"
Fullmetal Alchemist:Brotherhood: OVA-4 cu cel de-al doilea film: Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos

| SoulEater44 a răspuns:

Buna Luca! Sunt si eu destul de incurcata deoarece in FMA simplu, 1 la mana profesoara fratilor Elric moare! dar in FMA Broterhood, este tratata de tatal celor 2 baieti ba chiar asista la lupta finala cu,, Tatal,, homunculusilor.2 la mana, in FMA simplu, serialul se termina cu ED care inca nu si-a recapatat bratul si piciorul desii l-a readus pe Alphonse din fata Portii. In FMA Brotherhood, Edward isi sacrifica puterile de alchimist, preda poarta adevarului si il salveaza pe Al insa avand din nou mana si piciorul lui adevarate...sunt tare derutata. Acum de ex. pe Animax de la ora 22:05 incepe FMA Brotherhood. L-am urmarit de la inceput insa nu prea stiu ce legatura are cu vechea serie.Tu ce zici?winking

| PikaPika13 a răspuns (pentru SoulEater44):

FMA:Brotherhood este povestea originala din maga, FMA simplu este povestea din manga, dar modificata.